≫

Očekivana pobeda Fenerbahčea protiv Partizana: Odlične partije Milera i Pecarskog! (VIDEO)

Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu u dvorani "Aleksandar Nikolić"

• 4

Partizan je dočekao Fenerbahče u prijateljskoj utakmici pred početak sezone, i pružio solidan otpor aktuelnom šampionu Evrope 82:68.

Crno-beli sezonu počinju već 11. oktobra gostovanjem protiv Albe, a bolju generalnu probu nisu mogli da požele.

Utakmici je prethodila i srdačna dobrodošlica Grobara treneru Fenera, Željku Obradoviću, koji je dobio i poklon "92 Dobro pamtim sve".

Najefikasniji su bili Naneli sa 18 poena, 12 je dodao Tompson, a Vonamejker 10.

Na drugoj strani su se istakli sa 13 poena Vanja Marinković, Vilijams Gos 12, i Patrik Miler sa devet poena.

Fener je silovito počeo meč, serijom 8:0. Razigrali su se Naneli i Tompson, da bi se Partizan pokrenuo nakon pogodaka Vilijams-Gosa i Čakarevića. Ipak su gosti stigli do lakog vođstva od 15 poena već u prvoj četvrtini, kada se upisao u strelce Patrik Miler.

Druga četvrtija krenula je prilično neefikasno, nije bilo koša tri minuta. Nakon toga kao da su oba tima u isto vreme odlučili da se razigraju, a Marko Pecarski je trojkom smanjio prednost gostiju na 36:27. Upravo je on dodatno ubrzao igru crno-belih, i novom trojkom uz zvuk sirene je završio poluvreme, za rezultat 32:37.

U trećoj četvrtini je Partizan bio odličan, priključio se Vanja Marinković i njegovom trojkom je Partizan izjednačio na 43:43.

U nastavku ipak Fener uspeva da se odlepi na razliku od desetak poena, koju je uspeo da održi do kraja meča.