≫

Spektakl u Atini: Papas "ubio" Željkov Fener trojkom u poslednjoj sekundi! (VIDEO)

Gledali smo možda i najbolji meč u Evroligi ove sezone

• 0

Nikos Papas je apsolutni junak Panatinaikosa!

Bek "zelenih" garnirao je partiju sezone trojkom postignutom 1.2 sekunde pre kraja dramatične utakmice sa Fenerbahčeom kojom je domaći tim dobio meč rezultatom 70:68.

Papas je odigrao briljantno u samoj završnici u kojoj je postigao devet poena za dva i po minuta, a PAO posle velike borbe i pravog rata na terenu preokrenuo za 2-2 posle četiri kola Evrolige.

Aktuelni šampion Evrolige vodio je gotovo 40 minuta, međutim meč je ušao u potpuno neizvestan finiš zahvaljujući upravo junaku utakmice i njegovim vezanim poenima u trenucima kada se rezultat lomio.

Papas je najpre pogodio trojku i smanjio na 64:66, potom je upisao poene na ulazu i iskoristio dodatno bacanje, da bi u samoj završnici, nakon što je Datome sa penala vratio prednost na stranu Turaka (67:68),  pogodio još jednom - još jednu trojku za kompletnu erupciju ludila u hali.

Imali su gosti poslednji pokušaj, međutim Slukas nije stigao na vreme da izbaci loptu i slavlje u "Oaki", koje je počelo sa hicem Papasa, moglo je da se nastavi...

Sa 24 poena (7/11 za dva, 2/3 za tri) Papas je bio najbolji pojedinac utakmice.

Nik Kalates je dodao 12 za domaći tim i tu se završava spisak igrača sa dvocifrenim košgeterskim bilansom.

Na drugoj strani, Bred Vonamejker je dugo vukao Fener, na kraju je meč završio sa 14 poena (10 u prvoj četvrtini), koliko je imao i Meli, dok je najefikasniji bio Veseli sa 15.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić igrao je 11 minuta i postigao dva poena.

Oba tima imaju identičan učinak posle četiri kola, dve pobede i dva poraza.

Valensija - Unikaha 91:53

TABELA: Real 4-0, Olimpijakos 4-0, Valensija 3-1, CSKA 3-1, Himki 3-1, Makabi 2-2, Fenerbahče 2-2, Zvezda 2-2, Bamberg 2-2, Žalgiris 2-2, PAO 2-2, Barselona 1-3, Armani 1-3, Unikaha 1-3, Baskonija 0-4, Efes 0-4.