• 0

Rezultatski lomovi u Zagrebu: Mega vodila 13, pa gubila 14 razlike, poražena u trileru!

Tim Dejana Milojevića vraća se "praznih šaka" iz hrvatske prestonice

• 0

Neće, pa neće Megu ove sezone.

Novi poraz ekipa Dejana Milojevića upisala je u Zagrebu, u trileru protiv Cibone (95:93), rešen u samoj završnici nakon uzbudljivih 40 minuta igre u "Draženovom Domu", u poslednjoj utakmici 12. kola ABA lige.

Imali su gosti odličan period igre na samom početku, stekli tada maksimalni 19:6, međutim konsolidovali su se Zagrepčani predvođeni srpskim plejemjekrom Banetom Ratkovicom (10p, 4as) i polako počeli da tope minus.

Preuzeli su Cibosi potpunu kontrolu meča u trećoj deonici, početkom poslednje četrtine, posle trojke Novačića poveli 80:66, praktino bacili goste u nokdaun, međutim ekspresno je stigao dogovor od Nikole Rebića.

Bivši plej Zvezde sam je kreirao seriju 6:0 trojkom uz faul i dvojkom nedugo potom i inicirao najjači udar Mege u nastavku.

Uključio se i Mušidi u napadačke kreacije, da bi pogotkom Čančara tri minuta pre kraja na semaforu stajao egal - 82:82.

Drama je bila na vidiku.

Cibona je reagovala mini-serijom 4:0, povratila prednost koju je, uz mnogo muke, ipak, sačuvala do kraja. Mušidi je 16 sekundi pre kraja približio goste na 91:90, ali je to, ispostaviće se, bio poslednji trzaj srpskog predstavnika kome je konačan udarac zadao Novačić u penal seriji (4/4).

Zagrepčani su tako upisali petu pobedu, a Megi je ovo bio osmi poraz.

Najefikasniji kod Mege bili su Mušidi sa 26 poena i Čančar koji je ubacio 23, dok su to kod Cibone bili Melvin sa 20, Novačić sa 16 i Žorić sa 15 poena.