≫

Simonović "izrešetao" Ulm: Zenit na pragu naredne faze Evrokupa

Srpski reprezentativac najbolji u važnoj pobedi svog tima nad nemačkim predstavnikom

• 3

Ekipa Zenita je na "krilima" raspoloženog Marka Simonovića savladala Ulm i stigla nadomak plasmana u sledeću fazu Evrokupa. Tim iz Sankt Peterburga je na svom terenu trijumfovao protiv nemačkog predstavnika rezultatom 90:78.

Najzaslužniji za petu pobedu domaćih u grupnoj fazi evropskog takmičenja bio je srpski reprezentativac koji je postigao 21 poen, uz dobar procenat šuta za tri poena.

Iako krajnji rezltat to ne pokazuje, Zenit nije lako došao do pobede nad otpisanim Ulmom.

Mučili su gosti protivnika, uspevali da se približe na poen zaostatka, ali je najpre u trećoj deonici Zenit stigao do 12 poena prednosti, da bi Simonović zablistao u poslednjoj četvrtini.

Krilo reprezentacije Srbije je ubacio 13 poena u završnih 10 minuta igre i obezbedio svom timu važnu pobedu pred rasplet u poslednjem kolu.

Simonovića su poenterski pratili Karasjov sa 17 i Gordon sa 14 poena.