≫

SAMOUBISTVO PARTIZANA: Crno-beli izgubili od Mornara, iako su imali 20 poena viška (FOTO) (VIDEO)

Junak pobede Barana u uzbudljivoj završnici bio je bivši igrač Partizana Uroš Luković.

• 52

Košarkaši Partizana doživeli su poraz na svom terenu u okviru 13. kola ABA lige, iako su protiv Mornara imali i 20 poena viška. Ipak, gosti su na kraju slavili rezultatom 98:93 (7:25, 30:25, 31:19, 30:24)

Crno-beli u drugom poluvremenu nisu imali rešenje za Lukovića i Nidama, a gosti su pogodili čak 10 trojki u drugih 20 minuta. U prvom poluvremenu šutirali su očajnih 3/13.

Činilo se da će se Partizan ubedljivo osvetiti Mornaru za onaj poraz u Baru u poslednjim sekundama. Crno-beli su dominirali u prvih 15 minuta, a na kraju prve deonice vodili su 25:7. U drugoj je prednost rasla i do +20 - 29:9.

U finišu prvog poluvremena tim iz Crne Gore je počeo da se budi i na odmor su otišli sa prihvatljivih 13 poena manjka (50:37).

Već u nastavku drugog dela videlo se da će meć ući u uzbudljivu završnicu. Gosti su topili prednost Partizana i u 27. minutu je stajalo SAMO 61:60 za četu Nenada Čanka. Mornar je potom drugi put poveo na utakmici posle onih uvodnih 2:0, a posle 30 minuta domaćin je vodio 69:68.

Partizan je trojkom Marinkovića otvorio poslednju deonicu u veoma bitnom momentu za crno-bele - 72:68. Ali, Nidam i Luković su držali sve u svojim rukama.  Vođstvo od 79:78, zatim 84:82, a sve je praktično bilo rešeno kada je Nidam ''sa parkinga'' vratio Andriću za tri poena. Igrao se poslednji minut, a na semaforu je bilo 92:88.

Na osam sekundi do kraja Mornar je vodio 96:93, Marinković je na liniju penal poslao Rosa i tu je bio kraj svim nadanjima crno-belih.

Luković je meč završio sa 26 poena i osam skokova, Reli Ros je brojao do 21, Nidam stao na 17, dok je Mićović upisao 16. Od toga, dve bitne trojke u ključnim trenucima.

Miler i Vilijams Gos su postigli po 16 poena za Partizan, ali vredi pomenuti da su stali u finišu. Tada se probudio Andrić sa tri trojke, a na kraju je zabeležio 15 poena. Veličković je imao 11, a Gavrilović 10.

Partizan sada deli četvrto mesto sa FMP-om. Imaju identičan skor od 6-7, koliko imaju i Mornar i Cibona.