≫

DEBAKL: Partizan doživeo jedan od najtežih poraza u Evropi!

Crno-beli se neslavno oprostili od Evrokupa

Košarkaši Partizana doživeli su debakl na oproštaju od ovosezonskog takmičenja u Evrokupu, pošto su u Rusiji poraženi od Lokomotive rezultatom 99:64.

Partizan je sezonu u drugom po rangu evropskom takmičenju završio sa skorom 1-9. Podsetimo, ta pobeda je izvojevana u gostima protiv Bilbaa. S druge strane, Lokomotiva je upisala svih deset trijumfa (10-0).

Ovo je definitivno jedan od najubedljivijih poraza Partizana u istoriji i ponovo su im Rusi ''došli glave''. Setite se da su crno-beli 2013. poraženi od CSKA sa 42 razlike - 88:46.

Izabranici Saše Obradovića su utakmicu rešili sredinom druge četvrtine kada su došli do 41:23, a na poluvremenu je prednost porasla na 54:28.

U tim trenucima viđen je neverovatan pad u odbrani crvno-belih koji su posle prvih deset minuta u potpunosti bili u igri - 22:18.

Nijedan igrač srpskog tima nije bio dvocifren posle 20 minuta. Veličković je imao sedam, Gos i Gavrilović po šest, uz očajan šut za dva poena (6/19).

Lokomotiva je u nastavku stigla do 31 poena viška ( 59:28), ali se Partizan nekako oporavio i spustio razliku. Sve do trenutka kada je usledila serija 10:0 za ubedljivih 78:39. Na kraju treće četvrtine bilo je 83:46, a samo je Veličković bio dvocifren posle 30 minuta (11 poena).

Koliko je Partizan bio inferioran u napadu govori i podatak da su prvi koš u poslednjoj četvrtini dali tek u 35. minutu. Marinković je pogodio trojku.

Za to vreme, domaći tim je nastavio da zatrpava koš crno-belih i u jednom trenutku vodili su 94:49. Malo su spustili tempo i to je Partizan iskoristio da serijom 10:3 pokuša da se spasi bruke. Na kraju, 99:64 u korist domaćeg tima.

Najefikasniji u ekipi partizana bio je Marinković sa 15 poena, Veličković i Vilijams Gos su postigli po 11, Miler je imao sedam, Gavrilović šest, Pecarski i Šalić po pet i Tanasković četiri.

U redovima Lokomotive Antipov je imao 21 poen, Kolins 13, a Kulagin, Kvale i Brokof po 11