Ludnica u Rusiji: Himki u poslednjoj sekundi dobio Unikahu

Odbojkaški potez Entonija Gila odlučio je pobednika

• 0

Himki je u u triler završnici košem iz odbojke dobio Unikahu u okviru 21. kola Evrolige.

>>>Obradović u neverici posle debakla u Atini: Zar se ovako igra?

U prvoj četvrtini viđeno je samo 20 poena. Loše šutersko veče imali su igrači obe ekipe ali već druga deonica donela je nešto efikasniju košarku u kojoj se bolje snašla gostujuća ekipa pa se na poluvreme otišlo sa 39: 31 za španski tim.

U timu iz Malage nije bilo povređenog Nemanje Nedovića, jednog od najboljih poentera Evrolige. Njegov izostanak se i te kako osetio, naročito kada se došlo sa odmora. Domaći su zaigrali nešto bolje i dobili tu deonicu sa 18:16.

Printskrin: Facebook/Turkish Airlines EuroLeague

Poslednja četvrtina donela je pravu dramu, naročito u poslednjih par minuta. Gosti su imali prednost od 6 poena. Pokušao je Šved dva minuta pre kraja trojkom da približi svoju ekipu na -3, ali su gosti u sledećem napadu uzvratili istom merom.

Ipak, od tog momenta se prednost tima iz Malage se polako topila, a promašeni šutevi ređali su se jedan za drugim što su Rusi umeli da kazne pa je na samo 50 sekundi do kraja Džejms Anderson izjednačio na 66:66.

Ostalo je 8 sekundi do kraja, Himki je imao napad za pobedu. Posle promašaja Šveda za tri poena, Entoni Gil je iz odbojke uspeo da u poslednjoj sekundi ubaci loptu u koš za veliku pobedu ruskog tima.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Aleksej Šved sa 22 poena i 4 asistencije, dok su po 11 postigli Honikat i Džejms Anderson. Naš Stefan Marković je za 13 minuta u igri ubacio 2 poena i imao 1 asistenciju, a bivši igrač Crvene zvezde Čarls Dženkins postigao je 7 poena.

Kod gostiju Adam Vaščinski ubacio je 16 poena, dok je srpski reprezentativac Dragan Milosavljević imao skroman učinak od 6 poena za 28 minuta na parketu.

Baskonija - Crvena zvezda 20.30

Tabela: CSKA 17-4, Fenerbahče 14-7, Olimpijakos 14-7, Real 13-8, Panatinaikos 13-7,  Žalgiris 13-8, Himki 12-9, Makabi 11-10, Baskonija 9-11, Unikaha 8-13, Crvena zvezda 8-12, Barselona 7-14, Bamberg 7-13, Valensija 6-14,  Armani 7-14, Efes 6-15.