Partizanove košarkašice pobedile Zvezdu i osvojile Kup! Matić briljirala, Amerikanka pogodila ključnu trojku

Uspeh ženskog dela crno-bele košarkaške familije

• 10

Košarkašice Partizana 1953 osvojile su Kup "Milan Ciga Vasojević", pošto su u velikom finalu savladale Crvenu zvezdu u pravoj košarkaškoj atmosferi u Banji Koviljači pred više od 1.500 gledalaca.

Crvena zvezda - Partizan 1953 61:68 (21:24, 17:18, 19:12, 4:14).

Junakinja meča i trijumfa crno-belih bila je Ibvanka Matić koja je ubacila čak 30 poena, a uz nju, veliek zasluge za uspeh ima i Amerikanka Ešli Klausen čija je trojka 75 sekundi pre kraja, za 66:61, možda bila i ključna za pobedu.

Klausen je utakmicu završila sa 10 poena.

Kod Zvezde, najefikasnija je bila Katanić sa 13 poena, Stjepanović je ubacila 12.

Početak utakmice obeležila je bolja igra Partizana, koji je uglavnom iz reketa stigao do 15:6 posle pet minuta igre. Međutim, crveno-bele su se brzo probudile i posle nekoliko odličnih akcija serijom 15:0 za tri minuta povele 21:15. Nalet Zvezde prekinula je iskusna Matić, a onda i Špikić sa pet vezanih poena za ponovo vođstvo crno-belih 24:21, a sa tim rezultatom se otišlo na prvu pauzu.

I start druge četvrtine pripao je crno-belim devojkama, koje su vezale pet poena (29:21). Odmah je odgovorila Naumčev trojkom, a onda i Jovanović sa sedam vezanih poena za novu prednost Zvezde u 14. minutu – 31:29. Međutim, Partizan je pojačao odbranu, pa je Zvezda ostala bez rešenja, što je dovelo da novog preokreta u poslednjem minutu prvog poluvremena – 40:35 za klub iz Humske.

Na poluvremenu je bilo 42:38 za crno-bele.

I treća četvrtina je donela dosta uzbuđenja i izjednačenu igru. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, a posle trojke Jovanovićeve i tri realizovana penala Prlje Zvezda je povela 54:50 u 27. minutu, a na poslednji odmor je otišla sa tri poena viška – 57:54.

Četvrta četvrtina počela se serijom promašaja na obe strane, koju je posle skoro tri minuta prekinula Matić. Crveno-bele su se u napadu oslanjale na šut za tri poena, koji ih nikako nije služio. Prve poene Zvezdi u ovoj deonici, posle četiri i po minuta igre, donela je Aleksandra Katanić (59:56), a Klausen je trojkom vratila prednost Partizanu 61:59 u 36. minutu.

U poslednja dva minuta crno-bele su ušle sa dva poena prednosti – 63:61. Jovanovićeva je promašila trojku, Cvetković dva penala, ali je Stepanovićeva uhvatila loptu a Amerikanka Klausen pogodila odlučujuću trojku za 66:61 za Partizan 1:15 pre kraja. Prlja je izgubila loptu, pa je faulirana Matićeva, koja je 45 sekundi pre poslednje sirene pogodila dva penala za 68:61 i tako donela zasluženi Kup crno-belim devojkama, prvi posle pet godina.