≫

Partizan iščupao vrednu pobedu protiv Trenta

Crno-beli prekinuli niz od tri poraza u Evropi

• 5

Košarkaši Partizana u okviru 6. kola 7Days Evrokupa pobedili su italijanski Trento sa 76:71. Ovo je bila idealna prilika da se posle tri vezana poraza u ovom takmičenju crno-beli sa novim trenerom vrate na kolosek i probaju da izbore plasman u drugu fazu.

Partizan sada ima dve pobede i četiri poraza, tako da još uvek postoji neka šansa da se domognu četvrtog mesta na kome se nalazi Turk Telekom sa 3 pobede i Zenit sa takođe 3 pobede. Sledeće nedelje Partizan gostuje Zenitu u Rusiji.

Meč je bio dosta turbulentan sa puno oscilacija crno-belih, što je i možda karakteristično za mlade ekipe. Imali su 15 razlike posle 10 minuta igre 22:7, a onda su to ispustili do poluvremena 36:32.

Andrea Trinkijeri i tim menadžer Dušan Kecman Foto: Aba-liga.com/Mega Bemax/Ivica Veselinov

U nastavku je viđena velika borba. Trento je uspešno smanjivao prednost Partizana koja se kretala između tri i osam poena razlike, ali nije uspevao da preokrene meč.

U poslednjoj četvrtini Partizan je mogao da prelomi meč kada je opet otišao na 15 poena razlike 66:49, ali je Trento serijom 10:0 opet uveo utakmicu u neizvesnost.

Ipak, na kraju su crno-beli imali snage da zadrže prednost i pobede.

PARTIZAN - TRENTO 76:71

(22:7, 14:25, 20:17, 20:22)

PARTIZAN: Pejdž 16, Nadža Si 7, Marinković 10, Gegić 4, Pecarski , Gavrilović, Braun , Zagorac 12, Janković 4, Lendejl 18, Gagić , Nikolić 5

TRENTO: Marbl 10, Radičević 5, Paskolo 6, Mian 2, Forej 7, Flakadori 9, Mezanote , Gomes 9, Hogue 2, Lejtaler 1, Jovanović 20

Evrokup 6. kolo:

Turk Telekom - Zenit 81:75

Partizan - Trento 76:71

Asvel - Valensija 20.30

Tabela: Asvel 4-1, Valensija 4-1, Zenit 3-3, Turk Telekom 3-3, Partizan 2-4. Trento 1-5