≫

Ipak je do Murinja: Portugalac otišao, Junajted se razgoropadio - "petarda" u Kardifu! (VIDEO)

Sjajan debi Solšera na klupi "Đavola", Ererin evrogol, Lingard dvostruki strelac

• 3

Promena na klupi i te kako je pozitivno uticala na igrače Mančester junajteda, koji su pod komandom novog trenera Ole Gunara Solšera, deklasirali Kardif kao gosti rezultatom 5:1!

Definitivno je smena Portugalca prijala kao melem igračima, videlo se to i po igri gostiju na terenu jednog od glavnih kandidata za niži rang, mada ne menja ta činjenica utisak da su "Đavoli" bili poletni, razigrani, efikasni - jednom rečju drugačiji u prvoj utakmici u postmurinjovoj eri.

Gol su postigli već u 3. minutu.

Rašford je izveo savršen slobodan udarac, pored "zida" poslao loptu u mrežu, za najavu prijatnog epiloga u Velsu.

Na drugi gol čekalo se dvadesetak minuta, bio je to i najlepši momenat meča, pravo malo remek delo Andera Erere. Španac je sa dvadesetak metara postigao jedan od najlepših golova ovog kola, siguno bi i bio najefektniji da ne beše Tauzendovog protiv Sitija nešto ranije na "Etihadu".

Igrači Kardifa bili su u "nokdaunu", a "u život" ih je vratio Mančester, tačnije Rašford, koji je neoprezno pokupio loptu rukom u svom kaznenom prostoru, previše očigledno da sudija "zažmuri" na njegovu glupost, pa je pokazao na penal.

Kamarasa je bio siguran sa "kreča", vratio rezultatsku neizvesnost, ali ispostavilo se da je to bilo sve sa ofanzivnog repertoara Kardifa.

Do poluvremena, Junajted je još jednom matirao golmana domaćeg tima, i to akcijom kao na igric: tropoteznu akciju na "prvi dodir", završio je inicijator iste, Marsial, rutiniranim udarcem u dalji ugao gola Velšana.

Zadovoljstvo navijača Junajteda moglo se osetiti na stadoionu u tom trenutku, laknulo im je psole odlaska Murinja, ovakvu igri nisu kod Portugalca dugo mogli da vide, sem mučenja i šamara na oba fronta.

Tačku na goleadu Mančestera stavio je Lingard - sa dva gola! Najpre je pogodio iz penala za koji se prethodno izborio Marsial, a onda, u 91. minutu, završio akciju na asistenciju Pogbe, čime su "Đavoli" na sjajan način krunisali dominantnu partiju, definitivno najavili bolje dane u nastavku sezone.