≫

Kad je teško - Gudurić! Fener slavi Srbina, sudija Javor zvezda meča Žalgiris - CSKA! (VIDEO)

Bek turskog tima svih 14 poena postigao u drugom poluvremenu

• 2

Košarkaši Fenerbahčea upisali su još jednu pobedu u Evroligi, 15. po redu, za potvrdu liderske pozicije najjačeg takmičenja - i to zahvaljujući Marku Guduriću.

Proradio je sprski šuter u finišu iznenada dramatične utakmice, postigao ključnih pet poena u nizu, odbio nalet Baskonije koja je posle "-21" bila na pragu preokreta sredinom poslednje deonice kada su prišli na samo dva poena razlike.

Prethodno, u trećoj, vezao je tri trojke!

Šild, Poire i Hiliard mučili su odbranu domaćeg tima u najjačem udaru na Fener, kome ništa nije polazilo od ruke u napadu, pa je Gudurić preuzeo stvari u svoje ruke.

Pri rezultatu 87:84, Srbin je fauliran u prodoru ka košu, pogodio je oba penala, a onda u sledećem napadu i trojku iz "kornera" za definitiavn slom rivala.

U preostala dva minuta Fener je manje-više rutinirano priveo kraju utakmicu koju je Gudurić završio sa 14 poena, postignutih u drugom poluvremenu, uz šut 4/6 za tri.

Nikola Kalinić je upisao 5 poena.

Kod Fenera, najefikasniji je bio Nikolo Meli sa 19 poena, Veseli je dodao 15, Slukas 13...

Ševon Šild je sa 22 bio prvi poenter gostiju, pratli su ga Poire sa 15, te Hilard i Vildoza sa po 11.

Baskoniji je ovo bio devet poraz u sezoni.

U meču Žalgiris - CSKA, Litvanci su bili na pragu velike pobede u sjajnom ambijentu pred 15.000 navijača, ali je CSKA ipak preokrenuo u drami.

Sudija Damir Javor bio je u centru pažnje, skoro svaka situacija u završnici je secirana, analizirana dugo, pregledana na TV snimku...

Presudio je Haket sa 19 poena, dva važna koša vezao je za preokret, isti broj poena imao je i Klajburn, dok je Žalgiris predvodio Brendon Dejvis sa 19 poena.