≫

Partizanov revanš Krki sa kamatom: Slovenci "stradali" u Pioniru, Bandža Si "čupao" obruč (VIDEO) (FOTO)

Crno-beli odigrali odgovorno u oba smera protiv najslabijeg tima lige, Pejdž najefikasniji sa 17 poena, Slovenci kao razbijena vojska

• 21

Partizanov pobednički niz dobio je svoju najdominantniju epizodu, crno-beli su se revanširali Krki za poraz iz prvog dela sezone, i to sa kamatom, rezultatom 87:55.

Bila je ovo najubedljivija i najlakša pobeda Trinkijerijevog tima ove sezone, do koje je stigao sigurnom i na momente egzibicionom igrom u čemu je prednjačio Francuz Bandža Si.

Krilni igrač Partizana izveo je potez utakmice, jedan od najatraktivnijih do sada, kada je silovito "posterizovao" Stipančeva za delirijum klupe i dobro popunjenih tribina.

Upravo u taj potez staje opis čitave utakmice između "Davida i Golijata" gde se od početka samo postavljalo pitanje sa koliko poena će biti izražena pobeda Partizana.

Na kraju, ubedljivih "+32" za nastavak uzbudljive trke za plej-of pozicijom ABA lige.

Trinkijeriju je ovo bila prilika da dobro razmrda sve raspoložive snage, Pecarski je u tom pogledu najviše dao (10 poena za 18 minuta), Pejdž je bio najefikasniji sa 17 poena (za 17 minuta), pa je Renfro ovoga puta bio po strani (samo tri poena, 17 minuta).

Petu pobedu u poslednjih šest utakmica, za skor 9-6 u ABA ligi, Partizanu je donela agresivna timska odbrana, uz striktno sprovođenje Trinkijerijevih zamisli u oba pravca, bez popusta za goste.

Razlika je neumitno rasla, a vrlo neprijatno postalo je po Slovence u drugom poluvremenu kada je debakl bio izgledan.

Nisu "crno-beli" sklanjali nogu sa gasa, svako opuštanje i uprkos ubedljivom vođstvu "sekao" je Italijan tajm-autima, uz "feniranje" pojedinaca koji su sebi dozvoljavali sporadičnu nonšalanciju (Marinković je bio na udaru u 4/4).

Uz Pejdža, poenterski se istakao i Bandža Si (13p), Pecarski je dodao 10, dok je ostatak ekipe ravnomerno doprinosio u napadu.

Kod gostiju, koji su u pojedinim trenucima delovali kao "razbijena vojska" izdvojio se tek Lapornik sa 13 poena.

Partizan naredni meč igra protiv Monaka u Evrokupu 15. januara.

Partizan - Krka 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14)

PARTIZAN: N. Janković 5, 3ukr, Pejdž 17, Si 13, Marinković 3, Veličković, Pecarski 10, Zagorac 8, Renfro 3, S. Janković 7, Lendejl 6, Gagić, Nikolić.

KRKA: Jančar 2, Škedelj 4, Osolnik, Bratož 5, Stipančev 3, Đapa 5, Fifolt 4, Balažič 8, Jošilo 9, Lalić 2, Lapornik 13

Bandža Si u dilemi - šutnuti ili dodati Foto: aba-liga.com/Partizan NIS
Trinkijeri deli savete Nikoliću Foto: aba-liga.com/Partizan NIS