≫

Sad je jasno, protiv Hardena nema odbrane! MVP lige dao 57 poena, sam "ubio" Memfis, oborio dva klupska rekorda (VIDEO)

Retko viđena dominacija lidera Hjustona se nastavlja

• 5

Svemirsku košarku igra Džejms Harden, iz utakmice u utakmicu pomera granice i oduševljava ljubitelje igre pod obručima - protiv Memfisa je otišao poenterski najdalje ove sezone!

Bradonja je upisao ovosezonski rekord od 57 poena (6/15 za tri, 11/18 za dva, 17/18 za jedan), u laganom trijumfu protiv Grizlija rezultatom 112:94, iako su Roketsi igrali bez trojice startera - Kapele, Pola i Gordona.

Nije problem, jer Harden sve može sam - bukvalno.

Pripomogli su ostali kad je on bio van igre, Rivers je dodao 11 poena, Grin 14, Haus 15, tek da se kaže da su i oni "pogurali" da se "slomi" otpor gostiju iz Tenesija.

Poslednjih 11 utakmica Džejmsa Hardena dovoljno govore u kakvoj se formi nalazi vladajući MVP lige: 41, 45, 41, 43, 44, 38, 32, 42, 43, 38, 57.

Rekord sezone stigao je samo dan pošto je odigrao šuterski najlošiji meč u Floridi protiv Orlanda, kada je upisao negativan bilans karijere sa čak 16 promašenih trojki - 1/17, ali opet stigao do 38 poena.

- Šutirao sam 1/17? Oh, pa to je mnogo promašaja - uz dozu ironije Harden je prokomentarisao veče za zaborav u Orlandu.

Još jedan rekord je oborio protiv Memfisa, i to po broju poena do poluvremena - ubacio je čak 36, što niko pre njega u istoriji franšize iz Teksasa nije uspeo.

I još malo Hardenove nestvarne statistike: ispisao je i rekord Hjustona po broju utakmica na kojima je prebacio 40 poena (14 puta), a osmi put je išao preko te brojke u poslednjih 11 utakmica. Takođe, treći put ove sezone postigao je 50+ poena, a 12. put u karijeri!

Očekivao se neizvesniji duel u "Tojota Centru", gostima je posao bio olakšan neigranjem pomenutog trija sa druge strane, ali Harden vredi za trojicu, u šta su se na bolan način uverili i ovom prilikom.

Nisu vredela ni stalna udvajanja u drugom poluvremenu, sve su pokušali gosti, ali protiv Brade odbrane nema.

Prebacio bi Harden i 60 poena prvi put ove sezone da ga je D'antoni ostavio u igri do kraja, no nije bilo potrebe da se dalje izlaže riziku od eventualne povrede, pa je uz ovacije napustio teren skoro četiri minuta pre završetka duela.