≫

Bobi igrao 17 minuta, na skok od "dabl-dabla": Toronto preslišao Kliperse (VIDEO)

Srpski centar vrlo dobar u ubedljivom porazu u Kanadi

• 0

Boban Marjanović i njegovi Klipersi naišli su na tvrdo u Torontu gde gazduju Reptorsi, koji su "pokazali zube" gostima i došli do lagane pobede 121:103.

Utakmicu su definitivno prelomili u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 42:28. Od tada, sve je išlo "na vodenicu" Lenarda, Siakama, Ibake i ostalih vedeta drugoplasiranog tima istočne konferencije.

Na drugoj strani, posle impresivne partije u preokretu sa Detroitom, Lu Vilijams je ponovo bio jedan od efikasnijih u taboru Klipersa, ovoga puta sa daleko slabijim učinkom, sa 18 poena.

Poen više postigao je Gligus-Aleksander, a zapaženu rolu imao je i naš Boban Marjanović.

Srpski centar proveo je u igri 17 minuta, za to vreme ubacio 10 poena (4/5 penali), a jedan skok mu je nedostajao za "dabl-dabl".

Kod Toronta, po efikasnosti su se poređali Lenard (18), Ibaka (16), Siakam (15), Majls (15), Rajt (14)...

U nedelju su na programu bile još samo dve utakmice NBA lige zbog Superboula, a burno je bilo u Bostonu gde su Seltiksi u "tesnoj" završnici savladali Oklahomu - 134:129.

Tragičar gostiju bio je Rasel Vestbruk, koji je izgubio loptu u kontri 8 sekundi pre kraja pri vođstvu domaćeg tima 130:128, i tako "uprskao" poslednju šansu za produžetak ili pobedu.

Još jednu fenomenalnu partiju pružio je Pol Džordž, koji je ubacio 37 poena, Kajri Irving je na drugoj strani imao 30.