≫

Amerikanci se osvetili Bogdanoviću i ekipi, Kolins lomio obruč, Kuzma nasledio Srbina kao novi MVP! (FOTO) (VIDEO)

Srbin i Slovenac nisu napravili prevagu

• 1

Tim SAD uspeo je savlada Tim sveta 161:144 u meču Rajzing stars čelendž, a vrlo dobru partiju odigrao je srpski bek Bogdan Bogdanović koji je ubacio 15 poena i imao pet skokova i šest asistencija.

Luka Dončić i on nisu uspeli da naprave razliku ovog puta protiv raspoloženih Donovana Mičela, Džejsona Tejtuma, Treja Janga i naročito Kajla Kuzme.

Tim sveta je prošle godine uništio Amerikance sa 155:124 i od početka je delovao kao manje zainteresovan za pobedu, izuzev na samom početku kada je serijom od sedam poena preokrenuo na 7:6.

S druge strane, mladi momci iz SAD, povučeni iskustvom od prošle godine solidno su zatvarali reket i upravo iz njega vrlo lako i često poentirali u napadu.

Kajl Kuzma i Džejson Tejtum su cepali mrežicu i trojkama, dok je Kolins kucao i zagrevao se za subotu kada učestvuje u takmičenju u zakucavanjima.

Ekipa Bogdana Bogdanovića i Luke Dončića je sa druge strane ispucavala trojke i posle deset minuta gubila deset poena razlike 40:30.

SAD je održavala prednost i u drugoj deonici uz manje oscilacije i to se menja tek kada se Bogdanović šuterski priključio i ubacio dve trojke i asistirao dvaput, a njegov tim prišao na 52:50.

Međutim, po oprobanom receptu kad god bi se Svet približio, Amerikanci bi dodali gas i opet se ekspresno odlepili na deset i više poena. Činilo se da to suviše lako rade i tako je bilo i tokom treće četvrtine.

Tejtum i Kuzma su dominirali, a igrač Lejkersa je bio rešen da ponese zvanje MVP igrača Rajzing starsa i samo je bilo pitanje ko će na kraju više poena ubaciti, Kuzma ili Tejtum. Za to vreme, Kolins se strašnim zakucavanjima zagrevao za takmičenje dan kasnije i lomio obruče.

Tim sveta je tek u poslednjoj četvrtini zaigrao i malo odbrane i tek tada smo mogli da vidimo nešto što podseća na takmičarsku košarku. Ipak, tada je već bilo prekasno jer su Amerikanci odgovorili na isti način, pojačanom igrom na oba kraja parketa.

A s obzirom na to da su Amerikanci već imali dvocifreni kapital, Svetu nije preostalo ništa drugo do da se ispucava do kraja meča, pa je SAD povećao prednost i na kraju slavio sa ubedljivih +17. Najefikasniji je bio Kuzma sa 35 poena. Tejtum je ubacio 30 uz devet skokova, dok je Jang asistirao deset puta, imao je sedam skokova i 25 poena.

U Timu sveta je bolji od Bogdanovića bio jedino Ben Simons sa 28 poena i pet skokova uz šest asistencija, dok je Luka Dončić imao 13 poena i devet asistencija.

Naredna dva dana u okviru 68. Ol-stara slede takmičenja u zakucavanjima i trojkama, takmičenje veština gde će biti i Nikola Jokić, a kao šlag na torti utakmica svih zvezda u nedelju.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Amerikanci uspevaju da sačuvaju prednost do kraja i pobede bez mnogo problema, Svet se kasno uključio igranjem odbrane, 161:144 na kraju ubedljiva pobeda SAD.

39. minut - Jang kroz noge Ejtona fintira i prolazi do koša, ima 25 poena i 10 asistencija, a Amerikanci vode 156:140.

38. minut - Tejtum i Kuzma briljiraju, Bogdanović pogađa trojku, 152:140 za Amere.

37. minut - Kuzma u MVP modu! 31 poen je ubacio košarkaš Jezeraša. Simons pogađa u prodoru uz kontakt a onda asistira Ejtonu za 146:135.

36. minut - Kuzma pogađa, pa ide do koša i iznuđuje faul, jedan od mnogih koje su sudije svirale večeras. Igrač Lejkersa ne promašuje i vraća +10 za SAD, da bi Jang već u sledećem napadu povećao na 13 razlike, 144:131.

35. minut - Cepa mrežicu Bogdan, Okogi ide na drugi obruč pored Alena, a tim sveta prilazi na 135:129.

34. minut - Simons pogađa sa niskog posta. Sada je Svet zaigrao malo ozbiljniju odbranu, ali je pitanje kako će reagovati Amerikanci. Jang fauliran, Okogi ga šalje na liniju penala, 135:123.

33. minut - Trojka Bogdanovića, posle čega Svet gubi dva napada, Jang pogađa spolja, a onda i asistira, 134:121 za SAD.

32. minut - Nekoliko loših napada i izgubljenih lopti za Tim sveta, trojke Mičela i Janga, 129:119.

Treća četvrtina:

30. minut - Kuzma asistira Mičelu u reketu, Begli dominira pod koše, pa SAD čuva prednost na kraju treće četvrtine 123:117.

29. minut - Osman, Anunobi i Ejton dovode Tim sveta na dva poena zaostatka, ali onda Kuzma raznosi obruč 114:110.

28. minut - Mičel pogađa trojku, pa ide na prodor i dobija 2+1, 112:106 za SAD.

27. minut - Ubrzala se igra, Anunobi kuca, a Gildžes Aleksander pogađa spolja i Bogdanovićev tim opet prilazi na 107:104.

24. minut - Prišao je  Svet na poen zaostatka, Džekson pogađa trojku, Jang odigrava dobro i serijom povećava i za tili čas SAD opet vodi 102:92.

23. minut - Kakvo zakucavanje Kolinsa! Simons sada igra dobru rolu i on malo vežba 89:86 za SAD.

22. minut - Dva zakucavanja Markanena, trojka Bogdanovića i Tim sveta prilazi na 87:84.

21. minut - Trojka Dončića koji je rešio da ukrade i jednu loptu. Fauliran je u kontri,  a onda je pogodio još jednu trojku 83:79.

Druga četvrtina:

20. minut - Tri trice Tejtuma u finišu druge četvrtine, Bogdanović van igre, a Svet zaostaje na poluvremenu 83:71.

18. minut - Nova trojka Tejtuma, Kolins nabacuje sam sebi alej-up od table, a Amerikanci vode 77:67.

17. minut - Prvi pogodak za Dončića, trči Slovenac kontru koju Ejton završava zakucavanjem za 70:65.

16. minut - Zaleteo se Dieron Foks na polaganje, na drugoj strani Gildžes Aleksander dao trojku, ali je i Tejtum poentirao za tri 68:58 za SAD.

15. minut - Kuzma se diže na trojku posle promašenog zicera Markanena, pa Kolins zakucava dvaput, a SAD odlazi na 59:53.

14. minut - Nova trojka Bogdanovića, a onda kontra i zakucavanje njegovog saigrača i Tim sveta prilazi na 52:50. Kajri Irving je morao da traži tajm-aut.

13. minut - Nova asistencija za Bogdana, Kuruks daje trojku, a Svet se približava.

12. minut - Bogdanović se upisuje, izlači se na levom boku i pogađa trojku, a potom i asistira, 47:40 za SAD.

11. minut - Trojka Markanena na startu druge četvrtine, uzvraćaju Amerikanci, 43:33

Prva četvrtina:

10. minut - Amerikanci su solidno zatvorili reket, dok tim Sveta to uopšte nije radio tokom prve deonice i rezultat je zbog toga u korist SAD, 40:30.

8. minut - Begli kuca, a Jang cepa mrežicu, pa Dirk Novicki mora da traži tajm-aut. Amerikanci vode 36:25.

7. minut - Trojka Mičela, promašaj Kuruksa, prošetao se Trej Jang do koša, a kucanjem ga slomio Noks, 31:25 za SAD.

6. minut - Dončić diže za Markanena, Finac zakucava, a odbrana nema nigde na vidiku, 24:21 za SAD.

4. minut - Dva alej-up dodavanja, prvo Kuzma pa Kolins i tim Sad raspoloženiji za pobedu, 24:17.

3. minut - Kuzma raspucan za tri, već ima devet poena, a Amerikanci vode 18:15.

2. minut - Svet se upisuje poenima Simonsa, Markanen ulazi u seriju od pet poena i Svet vodi 7:6.

1. minut - Dve izgubljene lopte tima sveta, jednu je prodao i Bogdan pa Amerikanci brzo daju šest poena i vode 6:0

VIDEO - Bogdan Bogdanović za Telegraf.rs: Sada sve postaje jasnije