≫

Zvezda odigrala NBA četvrtinu i demolirala Megu: Crveno-beli stotkom poslali poruku Partizanu pred plej-of! (VIDEO)

Crveno-beli uspavano ušli u meč, pa deklasirali Megu

• 11

Košarkaši Crvene zvezde i Mega Bemaksa suočili su se se u poslednjem kolu ABA lige, a tim Milana Tomića je posle silovite druge deonice overio veliku pobedu sa 100:76!

Partizan je izgubio prethodno od FMP-a i igraće protiv Crvene zvezde u plej-ofu ABA lige, dok će drugi par biti Cedevita - Budućnost.

Zvezda je odavno overila vrh i samo je čekala da vidi ko će biti takmac u polufinalu, pa je ovaj okršaj ujedno i mala uvertira za plej-of. Čini se da je Crvena zvezda želela da ostavi prilično jak utisak protiv talenata iz Mege, veliki broj igrača imao je dvocifren učinak.

Iako je Mega vodila do 12. minuta, upravo u tim trenucima kao da je na parketu postojao samo jedan tim. Čak se i Kejsi Rivers razigrao, a deonica je imala NBA rezultat, čak 37:10 za Crvenu zvezdu, koja je najavila lagani juriš ka ubedljivoj pobedi.

Po 14 poena imali su Odžo i Simanić, 11 je dodao Rivers, po 10 su ubacili Perperoglu, Dobrić i Beron. Na drugoj strani, Mišković je strelac 15 poena, Atić 14.

Inače, već 23. i 25. marta će se igrati prvi mečevi polufinala ABA lige, ko pre stigne do dve pobede, boriće se za pehar. Ostali termini su 30. i 31. mart, zatim 6. i 7. april.

TOK MEČA:

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je ABA ligu u ligaškom delu okončala sa samo jednim porazom u 22 meča, protiv Cedevite na gostovanju pre četiri kola.

35. MINUT - Posebno je raspoložen bio Simanić kao strelac 14 poena, a još četvorica igrača imalo je dvocifren učinak, Perperoglu, Beron, Rivers i Odžo. Megi je preostalo praktično da pokuša da barem spusti razliku na ispod 20 poena.

30. MINUT - Na kraju je trener Zvezde mogao da bude zadovoljan, bilo je 25:25 u trećem periodu, pa je očuvana dobra distanca za sigurnu pobedu!

25. MINUT - Poznato je da Tomić ne voli previše ovakvih opuštanja, sada se jedno upravo desilo, pa je Mega ubacila 17 poena za pet minuta. Nije to previše uticalo na rezultat, Zvezda se drži na +16...

23. MINUT - Ne odstupa Zvezda od svog ritma i velike razlike, pa je posle polaganja Reglanda 59:43.

20. MINUT - Pridružio se i Cirbes terorisanju Mege, na poluvreme je Zvezda otišla sa čak +24! Druga deonica pokazala je novo lice kluba, bilo je 37:10 za 10 minuta!

18. MINUT - Sve se polako pretvara u brodolom Mege, potpuno su izgubili konce igre i Zvezda je lagano otišla na 48:31!

17. MINUT - Polako Zvezda gradi razliku, Rivers je ubacio trojku i iznudio faul, pa je poentirao sa linije penala za +9. Milojević je reagovao tajm-autom.

15. MINUT - Nesportska lična Odža, i to pri +7 za crveno-bele! Prethodno je Davidovac ubacio trojku, čini se da je Zvezda malo ozbiljnije zaigrala posle uspavanke u prvih 10 minuta.

13. MINUT - Zvezda je do preokreta došla serijom koju je pokrenuo Perperoglu, nadovezao se Simanić, da bi Rivers trojkom doneo 27:25.

10. MINUT - Umela je Mega i da pokloni kontru Zvezdi, to je Simanić materijalizovao, a na kraju je Čarapić postavio rezultat prve deonice, 20:23.

7. MINUT - Snažno je zakucao Atić, počeo je da vodi igru Mege, ubacio je čak 10 poena do 21:16, a mali trzaj je bilo izjednačenje preko Simanića.

3. MINUT - Mega je preko Miškovića uz trojku Ašćerića povela sa 5:0, a Zvezda je reagovala trojkom Fajea. Malo  kasnije, sevnula je nova trojka Atića, da bi Odžo zakucao za 5:8.

Crvena zvezda - Mega Bemaks 100:76

Hala: Aleksandar Nikolić Sudije: Milivoje Jovčić, Mario Majkić, Igor Dragojević

Crvena zvezda: Regland 4p, 7as, Čović 4, Perperoglu 10, Davidovac 8, Lazić 3, Faje 4, Beron 10, Dobrić 10, Simanić 14p, 7sk, Rivers 11, Cirbes 8, Odžo 14

Mega Bemaks: Marjanović 2, Ratkovica, Ašćerić 11, Mišković 15, Čarapić 3, Atić 14, Cerovina 7, Korpivica, Nikolić 12, Mokoka 7, Fundić 2, Stanić 3