≫

Denver razbio Sparse, Jokić ponovo blizu tripl dabla uz samo jedan promašaj iz igre!

Srpski as je ovoga puta, posle slabije igre na prethodnom meču, bio na visini zadatka

• 2

Košarkaši Denvera ubedljivo su savladali San Antonio Sparse i na najbolji mogući način odreagovali na poraz od Golden Stejta samo dan ranije. Slavili su Nagetsi pred svojim navijačima sa 113:85.

Nikola Jokić bio je najefikansiji u Denveru i od novog tripl - dabl učinka delila ga je samo jedna asistencija. Srpski košarkaš meč je završio sa 20 poena, 11 skokova i devet asistencija uz samo jedan promašaj iz igre (9-10 iz igre i 0-1 za tri poena) i to kada je pokušao da postiigne tu trojku.

Ključni period meča, iako to zvuči pomalo čudno za NBA prilike je bila druga četvrtina gde su Nagetsi ubacili 33 poena, a Sparsi samo 19, pa su do kraja meča samo nadograđivali tu stečenu prednost.

Možda je na to uticalo i isključenje Grega Popovića u prvoj četvrtni utakmice i to posle samo 63 sekunde meča.

Monte Moris je pratio Jokića sa 19 poena, Džamal Marej dao je 14 uz 11 asistencija.

MARJANOVIĆ SOLIDAN

Filadelfija je poražena od Atlante 130:122, a srpski centar Boban Marjanović je zabeležio osam poena i osam skokova uz četiri asistencije za 17 minuta.

DONČIĆ PROMAŠIO ŠUT ZA POBEDU

Minesota je na gostovanju Dalasu do pobede došla rezultatom 110:108. Duže periode vođstva u pravoj rezultatskoj klackalici imala je Minesota, ali je na kraju sve rešeno u samom finišu.

Na minut do kraja Luka Dončić je pri rezultatu 106:106 promašio šut za tri da bi nakon toga Tauns doneo presnost Mineosoti.

Luka Dončić je na drugoj strani zabeležio dabl - dabl sa 27 poena, 12 skokova i šest asistencija uz šut iz igre 11 od 21 i dva od osam za tri. Dvajt Pauel dao je 25 poena.