Kalinić i Gudurić dominirali protiv Žalgirisa i ponizili Litvance kao niko u ovom veku! (VIDEO)

Sjajna igra dvojice Srba, treći zadovoljan na klupi

• 3

Košarkaši Fenerbahčea lagano su izašli na kraj sa ekipom Žalgirisa u prvom četvrtfinalnom meču ove sezone i reprizi prošlogodišnjeg polufinala Evrolige sa 76:43.

Tim Željka Obradovića je odigrao odličnu odbranu, a kada su se Nikola Kalinić i Marko Gudurić raspucali u napadu Fener je počeo da gazi i u napadu, a Žalgiris je postao ekipa koja je protivniku ubacila najmanje poena u Evroligi u ovom veku!

Kalinić je bio i najefikasniji u Feneru sa 16 poena, pratio ga je Gudurić sa 13, a Erik Grin je dodao još 12. Na suprotnoj strani je samo Marijus Grigonis bio dvocifren sa deset poena.

Istanbulski tim je vodio već od prve četvrtine, ali je tada za pet i po minuta postignuto samo 14 poena na obe strane. Iako je delovalo da će utakmica biti tvrda, ostala je takva samo za litvanski tim koji je već drugu deonicu izgubio 23:8.

Kalinić i Gudurić su pucali trojke, zakucavali, lopta je odlično kružila u napadu žuto-crnih i već na poluvremenu su vodili 38:21. U nastavku su nastavili svoju dominaciju dok je Žalgiris nizao promašaje spolja i nije ni mogao da očekuje bolji ishod.

Naredna utakmica se igra 18. aprila takođe u Istanbulu, posle čega sledi još najmanje jedan meč u Kaunasu.