≫

Toronto na korak od NBA titule, novi brejk protiv šampiona! (VIDEO)

Toronto je u Ouklendu slavio sa 105:92 i poveo sa 3:1 u seriji

• 5

Košarkaši Toronto Reptorsa slavili su u četvrtoj utakmici u Ouklendu protiv aktuelnog šampiona Golden Stejt Voriorsa 105:92, i poveli sa 3:1 u seriji.

Kanadski tim je došao do prve žargonski rečeno "meč lopte" jer im samo još jedan trijumf treba za titulu. Sledeći meč je na programu 10. juna u Torontu.

Golden Stejt  Toronto Reptors Foto: AP/Tanjug

Reptorse je prevodio Kavaj Lenard sa 36 poena, najviše što je ikada postigao u finalu plej-ofa i sada ima šansu da kanadskom timu donese prvu titulu, a drugu za sebe posle trofeja iz 2014. sa San Antonijom.

Golden Stejt je ušao dobro u meč, imao 10 poena prednosti tokom prvog poluvremena (44:34), ali je ključna bila treća četvrtina.  Gosti iz Ontaria su razbili "Ratnike" 37:21 za potpuni preokret i velikih +12 pred početak poslednje četvrtine 79:67. Ispostavilo se da je to bilo nedostižno i Toronto je došao na prag prve titule.

Osim Lenarda, kod gostiju je briljirao Serž Ibaka sa 20 poena. Na drugoj strani Klej Tompson imao je 28, Stef Kari 27 ali uz katastrofalnih 9/22 igre.