≫

Zvezda povela sa 1:0 u finalu plej-ofa: Revija trojki, isključenje Trinkijerija i skoro 200 poena! (VIDEO)

Crveno-beli iskoristili prednost domaćeg terena na prvom meču i slavili sa 98:94

• 67

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su  Partizan u prvom meču finala plej-ofa KLS Superlige sa 98:94 i povela sa 1:0 u finalnoj seriji. Druga utakmica na programu je u sredu od 19 sati, a domaćin je Partizan.

Šampion će biti ekipa koja prva dođe do tri pobede. Zvezda je šampion ABA lige, Partizan osvajač Kupa Koraća, pa će ovo finale, osim borbe za titulu, koja nema takmičarsku težinu, biti i borba za prestiž. Dve ekipe su se srele u polufinalu plej-ofa Aba lige kada je Zvezda slavila sa 2:1.

Utakmica je bila neizvesna i uzbudljiva do samog kraja, viđeno je čak 29 trojki od strane obe ekipe, ubačeno je skoro 200 poena, varničilo je na terenu, a isključen je i Andrea Trinkijeri u četvrtoj četvrtini na samom početku.

Zvezda je vodila sve vreme punih 37 minuta, između šest i 11 poena razlike (51:40) a poslednji put u četvrtoj četvrtini (81:71). Ali, kada je Partizan uspeo da strpljivom igrom u odbrani i napadu dođe do preokreta na 83:84 na tri minuta pre kraja, serijom 12-2.

Ipak, Zvezda se trgla, trojka Davidovca je donela prednost 91:86, ali smanjuje Veličković skokom u napadu. U neizvesnom finišu na minut pre kraja Zvezda je imala 91:88, a onda je Dobrić trojkom doneo 94:88 i time rešava ovaj meč.

KK Crvena zvezda - KK Partizan Foto: MN Press

Odmah Veličković daje koš na 55 sekudni pre kraja za 94:91, ali Davidovac je fauliran i sa dva bacanja podiže rezultat na 96:91. Međutim, Partizan se nije predavao, Pejdž pogađa na 7 sekundi pre kraja trojku za 96:94, usledio je brz faul i Davidovac je ubacio dva bacanja za konačan rezutat. U sledećem napadu Partizan je pokušao za tri poena, ali nije uspeo.

- Kontrolisali smo meč 35 minuta posle smo posustali, ali smo uspeli da se vratimo i pobedimo. Ne smemo da dozvolimo da primimo 94 poena od Partizana, to je zamerka - rekao je trener Zvezde  Tomić posle meča.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 98:94

(30:22, 18:18, 25:28, 25:26)

HALA: Pionir

Gledalaca: 5, 231

CRVENA ZVEZDA: Čović 18, Kešelj, Davidovac 20 (4-8 za tri), Lazić, Faje, Dobrić 16, Ristić 4, Beron 12, Rivers 3, Simanić 14, Nenadić, Odžo 11 (8 sk)

PARTIZAN:  Veličković 17, Marinković 11, Tanasković, Nikolić 5, Pejdž 12, Jaramaz 11, Gagić 5, S. Janković 2, Zagorac 3, Pušica, N. Janković 8, Renfro 20.