Partizan dobio šampiona Italije za prvu pobedu u Evrokupu: Žilava Venecija pala posle drame

Crno-beli, posle drame, upisali važnu pobedu na gostovanju

• 61
KK Partizan Foto: Reyer Venezia

Košarkaši Partizana pobedili su na gostovanju Veneciju u meču 1. kola Evrokupa, 66:63 (19:11, 11:17, 18:19, 18: 16), i to posle neizvesne završnice.

Izuzetno tvrd meč od samog starta viđen je u Veneciji. U uvodna dva minuta, oba tipa uspela su da upišu samo po koš. Ipak, do kraja deonice, snažne duele, nervozu i greške košarkaši crno-belih uspeli su da prevaziđu i dođu do vođstva od 19:11

Po povratku sa kratkog odmora, poenima Markusa Pejdža, crno-beli dolaze do prve dvocifrene prednosti. Ipak, kako Venecija pravi mini seriju od 4 poena, trener Andrea Trinkijeri traži tajm-aut i brzo stabilizuje igru svog tima. Poenima Voldena i potom Rašona Tomasa, razlika je ponovo iznosila 10 poena.

Crno-beli čuvali su stečenu prednost sve do samog kraja prvog dela igre. Sa druge strane, Venecija nije odustajala od zone, koju crno-beli nisu kažnjavali trojkama. Upravo takav način igre doneo im je rezultat, jer vezuju 6 poena i hvataju rezultatski priključak za 26:30 na poluvremenu.

U nastavku, Partizan pravi seriju od 7-2 i vraća prednost od 9 poena. Ipak, domaći košarkaši nisu dozvolili crno-belima da se razigraju. Igrali su svoju igru sa čvrstom odbranom i mnogo faulova i rezultatski pratili rivala.

Do kraja, dozvolili su crno-beli rivalu da se približi na samo -1 početkom 4. četvrtine posle pogođene trojke domaćih. Bio je to momenat za novi tajm-aut Trinkijerija koji je, još jednom, uspeo da "prodrma" svoj tim. Od tog momenta, gosti pogađaju dve trojke i dodatno "zatežu" odbranu, a stečenu prednost, uz mnogo muke, čuvaju do samog kraja.

Na 20 sekundi do kraja domaći košarkaši pogađaju trojku za 61:64 i unose dodatnu neizvesnost u meč. Andrea Trinkijeri reaguje tajm-autom, posle penal završnice, i mnogo promašenih bacanja, najviše zahvaljujući dobrom skoku, crno-beli uspevaju da dođu do prve pobede u Evrokupu.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Markus Pejdž sa 14 poena, Rašon Tomas sa 13 i Ognjen Jaramaz sa 12 poena.

Da podsetimo, pored Venecije, Partizan igra u Grupi B zajedno sa Lokomotivom Kuban, Limožom, Ritasom i Tofašom.

Evrokup, 1.kolo grupe B:

dvorana: Palasport Đuzepe Taljerćo

kapacitet: 3.509

sudije: Karlos Kortes (Španija), Marčin Kovalski (Poljska), Reno Želer (Belgija)

Venecija: I. Udano 2, D. Kasarin, M. Bramos 12, S. Tonut 2, O. Daje 9, A. De Nikolao 9, A. Filoj 6, G. Vidmar 5, Dž. Šapel 8, F. Pelegrino, B. Ćerela 4, M. Vot 6

Partizan: K. Volden 5, R. Zagorac 0, M. Pejdž 14, N. Gordić 7, A. Parahovski 2, O. Jaramaz 12, N. Veličković, S. Birčević 3, N. Janković 2, R. Tomas 11, Ž. Pejners, V. Mozli 10