≫

Marković vodio Virtus do ubedljive pobede u Nemačkoj, Cedevita Olimpija porazom počela Evrokup

Srpski plejmejker odlično je vodio svoj tim na prvom evropskom meču

• 1

Košarkaši Virtusa iz Bolonje, koje predvodi Aleksandar Đorđević pobedom su počeli takmičenje u Evrokupu i to pobedom na gostovanju.  Ekipa iz Bolonje pobedila je Radiofarm Ulm sa 92:79, uz odličnu rolu Stefana Markovića.

Popularni Pefi je ubacio 16 poena uz 8 asistencija i tri skoka, dok je  Vins Hanter dodao 17 uz pet skokova.

Ulm je bolje počeo meč, imao je 20:16 posle 10 minuta meča, ali je Virtus odigrao odlično drugu četvrtinu i dobio je sa 30:23 i tako preokrenuo rezultat na 46:43 na poluvremenu.

Posle trećeg perioda imali su već 10 poena prednosti 65:55, a onda su u četvrtom periodu priveli meč kraju. Treba istaći da za klub iz Bolonje nije igrao Miloš Teodosić, koji se oporavlja od povrede stopala.

KK Cedevita Olimpija Foto: KK Cibona/Željko Baksaj

U sledećem kolu Virtus dočekuje Makabi Rišon na svom terenu.

Jedan od favorita ABA lige Cedevita Olimpija poražena je na svom terenu od turske Darušafake sa 79:73. Darušafaka je napravila preokret u drugoj četvrtini koju je dobila sa 27:11,  posle vođstva Ljubljančana  24:12.

Oda tada pa do kraja se igralo veoma neizvesno, a Darušafaka je vodila između tri i četiri poena, a tu prednost su zadržali do kraja. U sledećem kolu Cedevita Olimpija gostuje Uniksu u Kazanju dok Darušafaka dočekuje Nanter.