≫

Drama u Laktašima: Partizan iščupao pobedu protiv Igokee!

Crno-beli su tokom meča imali i 13 poena prednosti, a na kraju su strepeli do poslednjeg napada

• 97
KK partizan - KK Igokea Foto: KK Igokea/Nenad Vuruna

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu 73:75 u  Laktašima u 1. kolu ABA lige. Posle pobede  Superkupu ABA i premijerne pobede u Evrokupu, ovo je crno-belima peta uzastopna pobeda.

Prava drama viđena je u završnici meča. Partizan je imao prednost 62:68, ali je Igokea serijom 7-0 došla na 69:68 na pet minuta pre kraja.

Partizan ubacuje tri poena, a Igokea jedan za 70:71 i taj rezultat je trajao puna tri minuta. Pritisak je okovao ruke igrača i niko nije mogao da pogodi koš sve do minut pre kraja kada je Janković pogodio trojku za 70:74.

U sledećem napadu Janković pravi glup faul na liniji za tri poena, a Kariniauskas ubacuje samo jedno bacanje za 71:74 na 50 sekundi do kraja.

Partizan ima napad, ali je izgubio loptu, Igokea preko Evansa daje dva poena i dolazi na 73:74, usledio je brz faul na Voldenu odmah na 17 sekundi do kraja. On promašuje jedno, pogađa drugo. Igokea je krenula u napad za pobedu ili produžetak, ali se Partizan odbranio i iščupao pobedu.

Inače, posle egal prve četvrtine, Partizan je iskoristio slabu igru domaćina u prvih nekoliko minuta nastavka, pa je podigao svoju prednost na 10 poena 31:41. Treba istaći da je Partizan igrao bez Rašona Tomasa, koji je bio u timu, ali nije ulazio u igru

Igokea nije dala koš iz igre punih 5 minuta, ali crno-beli to nisu kaznili na pravi način i većom razlikom. Čim su uspostavili kontrolu Banjalučani su uspeli da se vrate u meč u da zahvaljujući Deandre Vonu sa 13 i Aleksandru Cvetkoviću sa 9 poena budu u egalu (38:43)

U nastavku meča Partizan je uspeo da dođe do dvocifrene razlike, a u jednom momentu je imao i plus 13 (40:53) posle trojke Zagorca i ulaza Jaramaza. Međutim, iako je to bio momenat da se prelomi meč definitivno, nisu uspeli da slome Igokeu već da održavaju 10 poena prednosti 41:51 sve do pred kraj četvrtine, kada je klub iz Laktaša serijom prišao na samo pet poena (57:62)

Poslednja četvrtina je bila najuzbudljivija jer je Partizan ispustio 9 poena prednosti. Imao je 57:66 početkom perioda, ali je Igokea uspela da stigne preko Tomasa na 69:68 serijom 12:3. Od tada se vodila velika borba koja je več opisana na početku teksta.

IGOKEA - PARTIZAN 73:75 (25:26, 13:17, 19:19, 16:13)

IGOKEA: Evans 2, Simeunović, Cvetković 16, Talić 2, Lešić 10, Kariniauskas3, Kliford 4, Stević 5, Von 22, Ilić, Kočić, Tomas 9

PARTIZAN: Volden 11, Zagorac 5, Pejdž 7, Gordić 4, Parahuski 4, Jaramaz 13, Veličković 9, Birčević 8, Janković 8, Tomas, Peiners 2, Mozli 3

KK Igokea - KK Partizan Foto: KK Igokea/Nenad Vuruna

TOK MEČA:

4. ČETVRTINA: 73:75 KRAJ

40. MIN: 71:74 Nikola Janković centar Partizana pogađa trojku i donosi prednost. Prethodno je promašio dva slobodna bacanja.

39. MIN: 70:71  Egal utakmica u Laktašima, Partizan je uspeo da vrati minimalnu prednost i sada se igra veoma tvrdo i pod pritiskom. Nekoliko napada su promašili igrači obe ekipe.

35. MIN: 69:68 Nastavlja se dubioza Partizana, a Igosi koriste njihovu smušenost i pad energije i serijom stižu do prednosti predvođeni Vonom sa 22 poena.

35. MIN: 65:68 Igokea se probudila, zaigrala jače u odbrani, zaustavila sve kretnje Partizana i uspela da spusti prednost na samo 3 poena razlike

32. MIN: 57:66 Vicešampion Srbije počinje poslednji period sa 4:0 i opet podiže prednost.

3. ČETVRTINA:19:19

30. MIN: 57:62 Trenutak opuštanja crno-belih doneo je seriju od čak 7-0 Igokee koja je opet uspela da priđe na pet poena zaostatka. Razigrao se Sava Lešić sa 10 poena, Von ima 17, a Cvetković 11.

28. MIN: 47:57 Održavaju košarkaši Partizana prednost od 10 poena razlike, imali su priliku da bude i više, ali nisu iskoritstili nekoliko dobrih odbrana da realizuju uspešne napade. Razigrao se Kori Volden u ovom periodu pa ima ubačenih 10 poena i uz Jaramaza sa 11 i Veličkovića,  drži Partizan na pristojnoj distanci.

24. MIN: 40:53 Nova trojka za Partizan,ovoga puta Zagorac donosi plus 11, a Jaramaz posle kontre plus 13

22. MIN: 38:48 Partizan sa 5:0 serijom otvara treću četvrtinu i to preko Voldena i Veličkovića koji je ubacio trojku.

2. ČETVRTINA: 38:43

20. MIN: 38:43 Imao je Partizan priliku da uveće prednost u finišu druge četvrtine, ali brzoplete akcije, loša dodavanja su ih sprečila da na odmor odu sa većom razlikom od pet poena. Crno-beli imaju problem da zaustave beka šutera De Andre Vona koji dominira sa 13 poena. Cvetković je dodao 9 poena. Kod Partizana Jaramaz i dalje na 9, Veličković na 6, a priključio se Volden sa 6, te Birčević i Janković sa po pet poena.

Ono što je zanimljiov je da Partizan igra bez MVP ija Superkupa i najboljeg igrača Rašona Tomasa koji je na klupi, ali se ne zna razlog ne ulaska u igru.

17. MIN: 29:39 Domaći tim ima problema u napadu, dali su tek jedan koš iz igre u ovom periodu, a Partizan pravi osetnu razliku od 10 poena. Koriste nepreciznost Igokee u napadu, pa kontranapadima rešavaju svoju razliku.

13. MIN: 26:29 Nastavlja se egal igra u Laktašima, Partizan kontroliše igru, ima prednost i održava je, ali ne može da stekne više od 4 poena razlike.

1.ČETVRTINA: 25:26

10. MIN: 21:24 Odlična igra obe ekipe, dosta brza sa dobrim šutevima, sa jedne i sa druge strane i to uglavnom za tri poena.Igokea je šutirala 4-6, a Partizan 5-7. Von i Cvetković predvode Igose sa 8, odnosno 7 poena, a kod Partizana Jaramaz ima 9 poena, a Veličković 6.

7. MIN: 13:18 Jaramaz vodi Partizan sa tri trojke iz tri pokušaja.Ipak, ne predaje se lako Igokea i konstantno drži priključak

5. MIN: 10:10 Odgovara Igokea serijom 5:0, a pre svega dobrom odbranom iz koje su i izvukli brz napad protiv crno-belih

3. MIN: 5:10 Brza igra Partizana, crno-beli uspostavljaju odmah svoj ritam igre i dupliraju razliku u Laktašima.