≫

Partizan rutinski slomio Igokeu za četvrti vezani trijumf u ABA ligi!

Crno-beli nastavili seriju pobeda u regionalnom takmičenju

• 57

Košarkaši Partizana  pobedili su Igokeu u Štark Areni sa 89:73 u meču 12. kola ABA lige i tako nastavili seriju pobeda. ovo im je četvrti uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju.

U prvoj utakmici sezone regionalnog šampionata, dva tima su odigrala neizvestan meč u Laktašima, a crno-beli su slavili rezultatom 73:75, a slično je viđeno i ovog puta.

Partizan je ponovo igrao bez Rašona Tomasa, verovatno zbog povrede, a nije u protokolu bio ni Žanis Peiners.

Rašon Tomas Foto: Partizan NIS

Posle izjednačene borbe i egala tokom tri četvrtine, utakmica je odlučena krajem trećeg i početkom četvrtog perioda. Tada je Partizan napravio ključnu razliku i sa 52:49 koliko je bilo u 25. minutu, otišao na 71:53 u 33. minutu.

Markus Pejdž je predvodio Partizan sa 19 poena od čega 5-6 za tri i 2-5 za dva poena, Nikola Janković je dodao 16, a Kori Volden 12 koševa. Kod Igokee su se istakli Talić i Grin sa po 13 poena.

KK Partizan - KK Limož Foto: MN Press

PARTIZAN - IGOKEA 89:73

(21:18, 23:19, 19:16, 26:20)

Štark Arena:

Gledalaca: 2507

Sudije: Juras, Nikolić i Špendl

PARTIZAN: Volden 12, Zagorac 9, Pejdž 19, Gordić 4, Jaramaz 2, Miletić 2, Veličković 6, Birčević 3, Reding 8, Janković 16, Trifunović 3, Mozli 5

IGOKEA: Rajt 15, Simeunović, Talić 12, Lešić 7, Nikolić, Grin 13, Von 4, Ilić 12, Kočić 3, Gagić 6

Igokea bolje počela meč, čak i povela sa 9:2, ali je Partizan uspeo dai već do kraja prve četvrtine i da se trojkama vrati u meč i dođe u prednost.

Utakmica je mahom bila u egalu rezultatski s tim da je Partizan u dva navarata imao malo prednost od četiri do devet poena razlike 44:35 na kraju prvog poluvremena, i kasnije 61:53.

Igokea nije uspela da izdrži nalet crno-belih u poslednjoj četvrtini i tada je i napravljena ključna razlika serijom 9-0 za 71:53, kada je meč i prelomljen. Sledeći meč Partizan igra takođe na svom terenu kada dočekuje Primorsku iz Kopra.

TOK MEČA.

IV ČETVRTINA:

40. MIN:89:73 KRAJ.

38. MIN: 81:72 Igokea je pripretila serijom 11-2 i uspela da smanji razliku

36. MIN: 79:60 Partizan je definitivno prelomio ovaj meč i pitanje je samo sa kolikom razlikom će se meč završiti. Pejdž i Janković su najefikasniji sa po 16 poena, Volden je ubacio 12.

33. MIN: 71:53 Nekoliko vezanih poena Partizana i nastavak serije sa kraja treće četvrtine za ubedljivo vođstvo. Ovo su verovatno prelomni momenti meča. Serija 9-0 na startu poslednjeg perioda definitivno je prelomila ovaj meč. Igokea bez poena.

32. MIN:63:53 Za sada bez poena u četvrtoj četvrtini..

KK Partizan - KK Igokea Foto: Partizan Nis

III ČETVRTINA:

30. MIN: 63:53 Partizan tek sada ima dovcifrenu prednosti na kraju treće četvrtine i sada će biti zanimljivo da li će uspeti da održe to do kraja. Utakmica je nakratko prekinuta jer su sudije tražile da određeni navijači, verovatno Igokee, iz prvog reda napuste halu.

28.MIN: 56:50 Dve dobre odbrane crno-belih visoki presing na liniji za tri poena doneo je rezultat, pa je Igokea promašila neke šuteve i dala kontranapad Partizanu.

25. MIN: 52:49 Teško Partizan lomi otpro Igokee. Taman kada se odlepe na osetniju prednost, ekipa iz Laktaša se vraća u meč. Trinkijeri traži petorku koja će da napravi prednost, dosta rotira igrače, ali nikako da uspostave kontrolu nad utakmicom.

22. MIN: 44:40 Igokea trojkom počinje drugo poluvreme i tako sprečava Partizan da odmah na startu krene silovito i napravi ključnu prednost kao na ranijim mečevima.

II ČETVRTINA

20. MIN: 44:37 Partizan je tek u finišu druge četvrtine uspeo da napravi snačajniju seriju i dođe na plus 9 44:35, ali je u finišu Grin smanjio prednost. Pejdž ima 11 poena i on vodi napadački Partozan, Volden ima 8, koliko i Nikola Janković.

18. MIN: 38:35 Partizan ne može da napravi značajnu razliku, jer u odbrani ne može da odbrani pik en rol Igokee Šut za tri poena je stao samo 38% tako da je meč sve vreme u egalu.

KK Partizan- KK Igokea Foto: Partizan Nis

15. MIN: 31:27 Velika borba se vodi u Areni, delovalo je da Partizan može da napravi osetniju prednost, ali ne predaje se Igokea. Bivši igrač Partizana Gagić igra jako dobro, uz njega Grin i Ilić održavaju egal kluba iz Laktaša.

12. MIN: 25:18 Markus Pejdž ikgra kao u transu, ubacio je već 8 poena za samo 6 minuta na parketu, dve brze trojke pa prodor pod koš.

I ČETVRTINA:

10. MIN: 21:18 Ne igra se lepa košarka, ali su igrači borbeni.Partizan je uspostavio kontrolu u odbrani i tto je odmah dalo rezultate, a krenuo je i šut jer su već ubacili četiri trojke.

7. MIN: 11:12 Pejdž sa dve i Zagorac sa jednom trojkom prave seriju crno-belih kojom su stigli rivala. Polako se budi "parni valjak"

5. MIN: 2:9 Igokea koristi smušenost u napadu crno-belih, i možda umor od meča sa Limožom u sredu i ima osetniju prednost!

3. MIN: 2:7 Slab početak Partizana, kao i na prethodnim utakmicama kada su malo sporije ulazili u meč. Tri promašena napada, pa onda tek prvi poeni i to preko Voldena.

KK Partizan - KK Cibona Foto: aba-liga.com/Partizan NIS