• 0

Boston srušio šampiona u božićnom klasiku

Seltiksi nastavljaju sa dobrim igrama ove sezone

• 0

U prvom meču božićnog NBA programa Boston Seltiksi u Torontu su savladali šampiona Reptorse 118:102.

Seltiksi su ovom pobedom prekinuli niz od osam uzastopnih poraza u Torontu i sada imaju skor od 20 pobeda i 7 poraza i sede na poziciji dva na Istoku, odmah iza Milvoki Baksa.

Seltiksi su dobro počeli meč i prvu deonicu rešili u svoju korist sa devet poena razlike. Na poluvremenu su bili za osam u plusu.

I u trećoj četvrtini su dominirali gosti, pa su u finiš meča ušli sa 19 poena prednosti.

Boston - Toronto

Toronto je bolje zaigrao u poslednjih 12 minuta, ali nije uspeo da zaustavi napad gostiju, samo je za tri poena ublažio poraz.

Toronto je u ovom meču imao vođstvo samo na početku meča. Kada su preokrenuli rezultat u svoju korist Seltiksi nisu ispuštali prednost koja je tokom meča išla i do 22 poena.

Najefikasniji košarkaš je bio Džejlen Braun sa 30 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Kemba Voker je dodao 22, Hejvard 14, Tajs 13, Kanter 12, a Tejtum 11 poena. Na drugoj strani, Fred Vanvlit ubacio je 27, Kris Bušer 24, Lauri je imao 14 poena i 8 asistencija, a Ibaka 12 poena uz 8 skokova.