• 1

Veliko veče Srba u NBA: Smajlijev rekord protiv Dončića, Jokićeva doktorska partija, Bogdan "sipao"

Ne zboravimo i Bjeličinih 11 poena u novom porazu Kingsa

• 1

Veliki broj utakmica odigran je u najjačoj ligi sveta u noći između subote i nedelje, a vrlo zapažene role imali su srpski igrači.

Nikola Jokić upisao je novi "tripl dabl", i to u glatkoj pobedi Denvera protiv Memfisa (119:110) uz rekordnih 31 poena za njega ove sezone, Bogdanović i Bjelica su se istakli u novom porazu Kingsa (prvi 22 poena, drugi 11), dok je svoj novi i dosad najveći iskorak u NBA napravio Alen Smailagić.

Stiv Ker je ukazao novu priliku srpskom 19-godišnjem krilnom igraču Golden Stejta, Smailagić je dobio 20 minuta protiv Dalasa, i zabeležio pet poena i pet skokova, što mu je novi lični rekord posle četiri poena koje je dan ranije upisao prtoiv Finiksa.

JOKIĆEVA DOKTORSKA PARTIJA, NAGETSI "PREŽIVELi" 42 POENA MEMFISA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI

nikola jokić

Nikola Jokić u razgovoru sa Markom Gudurićem pre utakmice Denvera i Memfisa Foto: Tanjug/Ap

Denver je slovio za velikog favorita protiv nejakih Grizlija, tu reputaciju je i opravdao tim Majka Melouna, čemu je najviše doprineo Nikola sa 31 poenom, 10 skokova i 10 asistencija, što mu je već sedmi "tripl-dabl" ove sezone.

Bila je ovo osma pobeda Denvera u poslednjih devet utakmica.

Ipak, ne mogu igrači domaćeg tima i Meloun biti najzadovoljniji predstavom koju su prikazali, pogotovo ne zbog 42 primljena poena u poslednjoj četvrtini, što, ovog puta, nije bilo kobno po ishod meča.

- U prvoj četvrtini oni su postigli 11 poena, a u četvrtoj 42. To je velika razlika. Zaista moramo da povedemo računa i da budemo daleko bolje fokusirani u završnici utakmica, u završnici četvrtina - upozorio je Jokić koji je briljirao u prvoj deonici sa 14 poena.

Na drugoj strani Marko Gudurić je bio jedini igrač u redovima gostiju koji nije proveo ni minut u igri.

Osim Jokića, Nagetse su ka trijumfu najviše "gurali" Barton sa 20 poena, te Marej i Plamli sa po 15.

Naredni meč Denver igra kod kuće protiv Sakramenta.

KINGSI U KONTRA RITMU, ŠESTI UZASTOPNI PORAZ UPALIO ALARM

Sakramento je ponovo u seriji negativnih rezultata, nešto definitivno ne funkcioniše najbolje u timu Luka Voltona što je iskoristio Finiks i odneo pobedu iz Kalifornije - 112:110.

Sansima je ovo bila tek prva pobeda nakon osam vezanih poraza, a Buker je istupio kao najjači napadački adut sa 32 poena.

bogdan bogdanović

Na drugoj strani Bogdan Bogdanović je bio na visini zadatka, za 32 minuta naš bek ubacio je 22 poena (5/7 za tri), bio je drugi strelac ekipe iza Badija Hilda (23), dok je Herison Barns dodao 21.

Barns je bio i tragičar utakmice, promašio je trojku za pobedu, a bio je to njegov četvrti neuspeli pokušaj van linije 7.24 metra.

Nemanja Bjelica nije imao najpreciznije veče iako je ubacio 11 poena - 4/12 šutirao je iz igre, trojke 2/4.

DONČIĆEVA RAPSODIJA, SMAILAGIĆEV NAJBOLJI NBA UČINAK

Golden Stejt nije imao šta da traži protiv Dalasa i Luke Dončića koji je željan igre nakon povrede "zatrpao" koš Voriorsa sa 30 poena, uz to upisao i 15 asistencija i 12 skokova!

Slovenac je vodio svoj tim do više nego ubedljive pobede u pravoj poenterskoj reviji završenoj rezultatom 141:121.

kari i luka dončić

Lider Voriorsa Stef Kari i zvezda Dalasa Luka Dončić Foto: Tanjug/Ap

Nakon egal prvog poluvremena, utakmica je bila lišena rezultatske neizvesnosti u trećoj četvrtini koju je Dalas dobio sa 45:24, što je relaksiralo Stiva Kera da šansu ukaže svim igračima, među njima i Alenu Smailagiću, a ovaj mu se odužio sa još boljom partijom nego na debiju protiv Finiksa.

"Smajli" je meč završio sa 5 poena, 5 skokova i jednom asistencijom, i sve to za rekordnih 20 minuta u igri.