Markiz bacio Dončića u publiku: Luka pobesneo pa umesto tuče, smirio Ratnike novim tripl-dablom

Meč sa puno Tenzije odigrali su Golden Stajt i Dalas

• 1
Luka Dončić

Printscreen: Twitter/@LegionHoops

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su na gostovanju Golden Stejt Voriorse sa 141:121 a novu ubedljivu partiju prikazao je Luka Dončić koji je meč završio sa 31 poenom (8-16 iz igre, 10-10 penali), 12 skokova i 15 asistencija.

Od početka do kraja viđena je odlična utakmica, a prelomna je bila 3. četvrtina, kada su Maveriksi, posle nerešenog rezultata, dodali gas i taj deo igre dobili sa 45:24, pa je poraz domaćeg tima bio neminovan.

Takođe meč je obeležilo mnogo tenzije, pa je tako Markiz Kris tokom treće četvrtine gurnuo Dončića koji je pao u prvi red tribina. Prve zvezda Maveriksa je momentalno ustala i ušla u raspravu sa Krisom, na ivici tuče, ali su ih  sudije i saigrači razdvojili.

- Nisam očekivao da će me udvajati već na sredini terena. Ako to rade, onda moraju da igraju košarku četiri na tri, a to je lako. Nije samo jedan igrač na terenu, ima nas petorica i drago mi je ako me udvajaju jer ćemo pogoditi otvorene šuteve. To je laka košarka za nas - rekao je Dončić posle meča i onda se osvrnuo na dešavanja

- Gurnut sam, neću da ustuknem, ali takve stvari se događaju u košarci. Idemo dalje - kaže Luka.