Mega dala 100 poena, ali izgubila u velikom trojkaškom preokretu Zadra!

Milojevićev tim izgubio "dobijenu" utakmicu

• 4
Alen zadar Foto: ABA/Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra i Mege odigrali su retko uzbudljiv meč koji je gostujući tim kontrolisao gotovo 35 minuta, a onda poklekao pod šuterskim rafalom Dalmatinaca u poslednjoj četvrtini, pa pretrpeli poraz 104:100.

Mega je u drugom minutu poslednje deonice imala 14 poena prednosti (83:69), a čak je i tu prednost "uspela" da prospe do kraja četvrtine u kojoj je primila 40 poena.

Zadrani, koji su do ovog meča sve tri pobede ove sezone ostvarili na svom terenu (Cedevita Olimpija, Zvezda, Budućnost), trojkaškim rafalom nanosili su štetu gostima, razlika se topila iz minuta u minut, a onda dotukli rivala u samoj završnici.

Pri rezultatu 100:100 ušlo se u poslednji minut, Vuković je pogodio za 102:100, Simonović pogrešio kod Mege, a Alen sa penala uvećao vođstvo Zadrana. Usledile su promašene trojke Atića i Perija na drugoj strani, te pečat na trijumf Dalmatinaca sa linije slobodnih bacanja.

Gosti su tako pretrpeli novi "tesan" poraz, ovo im je bio već 11, dok je Zadar sada u daleko povoljnijoj poziciji sa skorom 4-10.

Ponovo je u dresu Mege zablistao crnogorski centar Marko Simonović, ovog puta sa 23 poena i 12 skokova, ali i 7 izgubljenih lopti.

Amerikanac Peri imao je 19, Mišković 14, a Atić 13 poena.

Zadrani su najjače adute imali u Vukoviću koji je ubacio 28 poena, i Alenu koji je održao svoj ovosezonski prosek sa 22 poena.

Ukupno 27 trojki ubacili su i jedni i drugi, od toga Mega 16, ali ni dobro šutersko izdanje nije pomoglo Milojevićevom timu da izbegne poraz.