Žalgiris "razneo" Albu, Željkov Fener sad deluje nezaustavljivo!

Turski sastav konačno igra prema očekivanjima, stigao je nadomak plej-of zone

• 0

Košarkaši Fenerbahčea i Žalgirisa uhvatili su zalet nakon dugog perioda posrtanja, slavili su nove pobede timovi Željka Obradovića i Šarunasa Jasikevičijusa i polako hvataju priključak za plej-of zonom.

Fener je kao domaćin savladao Armani rezultatom 73:64, bila je to četvrta pobeda Turaka u poslednjih pet utakmica, dok je Žalgiris "zgazio" Albu takođe kao domaćin - 104:80!

Sastav Šarunasa Jasikevičijusa upisao je treću pobedu u prethodnih pet utakmica, igra sve bolje kako se bliži ključni deo sezone, dok je nemački sastav je nakon trijumfa u Beogradu nad Zvezdom, sada pretrpeo pravi brodolom u Kaunasu.

Već nakon prve četvrtine mnogo toga je bilo jasno po pitanju ishoda utakmice, Žalgiris je taj deo igre dobio rezultatom 23:9, drugi jednako ubedljivo 31:18, pa su gosti do kraja spašavali obraz.

Šestoricu "dvocifrenih" u svojim redovima imao je Žalgiris, a najefikasniji je bio Kej-Si Rivers sa 17 poena. Ulanovas je dodao 14, Hejs i Lendejl su imali po 12, Jokubaitis 11...

Noko je kod Albe prednjačio sa 15 poena, Siva je imao 12, koliko i Giedraitis.

U isto vreme, Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje protiv Armanija.

Kontrolisao je tim Željka Obradovića utakmicu od starta, održavao prednost od 8 do 10 poena, imao krizni period u poslednjoj četvrtini, ali je i njega uspešno prevazišao.

Datome je sa 14 poena napadački predvodio Fener, De Kolo je upisao 12, a Kalinić, Slukas, Tomas i Veseli po 10.

Fenerbahče je ovim trijumfom stigao na samo pobedu od plej-of zone, dok je Armani prvi tim "iznad crte" u poretku.