≫

Hrabra Zvezda srušila PAO u Areni: Bivši igrači Olimpijakosa presudili grčkom klubu!

Crveno-beli su fenomenalnom igrom u završnici ostvarili važnu pobedu

KK Crvena zvezda - KK Panatinaikos Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos sa 78:73 u meču 23. kola Evrolige čime su prekinuli niz poraza od četiri meča u najelitnijem takmičenju.

Ovo je 10. pobeda Zvezde u Evroligi čime su ponovo u igri za Plej -of na 11 mečeva pre kraja regularnog dela sezone. Junaci utakmice bili su bivši igrači Olimpijakosa Kevin Punter sa 24 poena i Stratos Perperoglu sa 12, koji je doduše igrao i za Panatinaikos. Takođe, jedan od junaka je i Vladimir Štimac koji je pokrenuo seriju Zvezde na kraju četvrtine.

Nada umire poslednja

Zvezda je prikazala hrabru igru,  jer je dva puta stizala prednost rivala koja je iznosila 13 poena (14:27) u prvom i 12 poena (41:53) u drugom poluvremenu. Nisu se predavali i na kraju su uveli meč u neizvesnu završnicu.

Zvezda je imala 70:67 na dva minuta pre kraja, a onda je Kuridža promašio dva slobodna bacanja. Dešon Tomas odmah daje trojku u sledećem napadu, a Perperoglu donosi 71:70, da bi Kalates uz koš i faul doneo 71:73 na minut pre kraja.

Zvezda tada kreće u veoma bitan napad i na sreću Punter daje trojku uz dodatno bacanje za 75:73 na 52 sekunde pre kraja.

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 78:73

(9:21, 26:11, 11:25, 32:16)

Štark Arena:

Gledalaca 12,867

CRVENA ZVEZDA: Punter 24, Braun , Perperoglu 12, Davidovac 8, Lazić, Beron 8, Gist 2, Jagodić Kuridža 6, Dženkins  2, Simanić, Odžo 8, Štimac 9 (4 sk)

PANATINAIKOS: Tomas 12, Rajs 4, Papjanis 12, Rautins, Papapetru 2, Papas 10, Džonson 3, Fridet  11, Kalates 9, Vilej , Mitoglu 10, Bentil,

Kreće Panatinaikos u napad, Kalates promašuje trojku, ali Fridet hvata loptu, međutim hrabri Dženkins krade loptu od Frideta i daje Zvezdi napad na 17 sekundi pre kraja.

Zvezda kreće u napad, lopta dolazi do Berona, koji je fauliran. Ubacuje smao jedno bacanje za 76:73, ali Panatinaikos nije uspeo da realizuje napad za 15 sekundi i loptu je uhvatio posle šuta Punter i pogodio dva bacanja za kraj.

Početak kao noćna mora

Zvezda je ponovo iz minusa počela meč, gde je dozvolila Panatinaikosu da se razigra i da posle 10 minuta ima 9:21 prednost. Na svu sreću, trgli su se u 15 minutu i počeli da igraju pa su serijom 21-5 preokrenuli i poveli 35:32 koliko je bilo na poluvremenu.

Usledila je nova "žuta minuta" u nastavku meča, gde Panatinaikos bez neke posebne igre dolazi do plus 12 (41:53) kada je mogao da prelomi utakmicu u 28. minutu.

Ipak, nema predaje crveno-belih usledila je velika borba, probudio se Štimac, počeo da pogađa Punter, a Perperoglu je iskustvom doneo mirnoću. Zvezda je uspela da stigne rivala u 37. minutu i da povede 70:67, a zatim da u već opisanoj završnici ostvari pobedu.

Oba tima imala su jako loš šut za tri poena Zvezda  26,3%, a PAO 18,2 %. Zvezda je imala 28, a Panatinaikos 38 skokova i tom segmentu su ih nadigrali, alim to nije pomoglo.

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 78:73 kraj

40. MIN: 76:73  Beron promašuje jedno bacanje, a pogađa drugo na 15 sekundi do kraja

40. MIN: 75:73 Zvezda ima prednost, ali Panatinaikos ima napad na 52 sekunde do kraja. TAJM AUT

39. MIN: 71:70 Dešon Tomas trojkom donosi novi egal na minut i po pre kraja, a Perperoglu daje samo jedno bacanje, prethodno je Kuridža promašio oba.

38. MIN: 70:65 Štimac i Perperoglu razbijaju Panatinaikos u ovim momentima, zbirno su dali 10 poena za dva minuta

37. MIN: 65:65 PEEEERPEROGLU daje trojku i donosi potpuni egal.

36. MIN: 62:65 Štimac daje nove poene za Zvezdu, a onda Perperoglu igra odlično u odbrani i svojom minijaturom donosi novu energiju.

35. MIN: 61:65 Velika borva u Areni, probudio se Perperoglu koji je propustio čak 16 utakmica u Evroligi i sada na iskustvo pokušava da doprinese igri Zvezde. Ubacio je 7 poena za 11 minuta na parketu.

Stratos Perperoglu Foto: Marko Jovanović

32. MIN: 52:59 Bore se košarkaši Zvezde, i ta borba daje rezultat petorks Dženkins, Perperoglu, Davodovac Štimac i Punter za sada kontroliše igru i stiže rezultat polako.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 46:57 PAO održava 10 poena i više razlike koje je ponovo stekao u trećoj četvrtini. Zvezda na samo 20% šuta za tri poena 3-15, dok je za dva šutirala 41,9%..  Ni Panatinaikos nije bolji ali ima 12 skokova u napadu.

28. MIN: 41:53 Ponovo grčki tim ima osetniju prednost, zahvaljujući greškama Zvezde u napadu i promašenim šutevima Bilija Berona i izgubljenim loptama.

26. MIN: 41:46 I dalje je Panatinaikos u blagom vođstvu,  koji je malo pojačao energiju u odbrani. Zvezda pokušava da pronađe napadački ritam, ali za sada ne ide, kao ni šut spolja.

23. MIN: 37:39 Panatinaikos pravi seriju 7-2 na startu drugog poluvremena i ponovo vraća prednost. Papajanis, Papas i Bentil su doneli preokret.

II ČETVRTINA: 26:11

20. MIN: 35:32 Samo dobra odbrana donosi rezultat i to se pokazalo i na ovom meču. Čim su malo zatvorili prilaze košu, popravili skok u odbrani, crveno-beli su dobili na sigurnosti u napadu i uspeli su sa se vrate u egal. Serija 21-5 u četiri minuta. Punter je dao trojku, pa Davidovac trojku i zakucavanje. Zvezda je dobila ovu četvrtinu sa 15 razlike.  Punter je bio čovek preokreta sa 12 poena za 11 minuta u igri, dok su po pet postigli Beron i Jagodić Kuridža, a šest Odžo,

17. MIN: 23:29 Jako neefikasna utakmica obe ekipe sa dosta promašaja i grešaka, ali Panatinaikos ipak održava vođstvo od šest do 10 poena razlike. Međutim, Zvezda je sa dva dobra napada uspela da smanji razliku.

15. MIN: 14:27 Nema rešenja Zvezda u napadu, ne uspevaju ni Štimac ni Gist da dođu do poena na ziceru, a u igri je i Perpergolu, što jasno govori da ova utakmica nije toliko značajna. Podsetimo, protiv Partizana nije igrao, jer bila bitna utakmica, a on nije spreman. Kroz ovaj meč može da podigne formu.

12.MIN: 11:23 Zvezda pokušava, ali pre svega mora da konsoliduje odbranu, tu su loši i tu je problem, a napad će svakako doći.

I ČETVRTINA: 9:21

10. MIN: 9:21 Jako loše igra odbranu Zvezda, potpuno pogrešno brani igru dva na dva koju forsira PAO, i rezultat je taj koji to pokazuje.

10. MIN: 7:17 Igra se dosta brzo, sa puno šuteva, ali neprecizno. Zvezda ima otvorene šuteve, ali ne pogađa, dok Panatinaikos pokušava iz kontranapada da nađe rešenja.

7. MIN: 5:15 Bez poena  obe ekipe skoro dva minuta, ali poražavajuće da je Zvezda dala samo jedan koš iz igre.

4. MIN: 5:15 Gosti iz Atine igraju sa mnogo više energije, što je nejasno, a Zvezda deluje kao da su uspavani na početku meča, baš kao protiv Efesa

2. MIN: 2:8 Zvezda je počela sa petorkom Braun, Lazić, Beron, Gist i Odžo dok je Panatinaikos u sastavu Papjanis, Papatetru, Papas, Kalates  i Bentil. Gosti za sada raspoloženi i lako poentiraju pod košem. Zvezda greši u napadu, a Atinjani koriste svaku priliku za kontranapad.