Odlična partija Bjelice, Hild oborio Karijev trojkaški rekord u pobedi Kingsa!

Veliko veče za beka Kingsa

• 2
Spurs Kings Basketball Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su San Antonio Sparse sa 122:102 u meču između subote i nedelje.

Odličnu partiju je prikazao srpski krilni centar Nemanja Bjelica koji je ubacio 15 poena i imao šest skokova i četiri asistencije.

Bogdana Bogdanovića nije hteo šut, pa je od devet pokušaja ubacio samo dva za 24 minuta i postigao je pet poena.

Najbolji je u timu Kraljeva bio Badi Hild sa 31 poenom (devet trojki), a Harison Barns je ubacio 25. U timu Sparsa je bolji od ostalih bio Dižonte Marej sa 17 poena, a 16 je dodao Brin Forbs. Lamarkus Oldridž je uz 12 poena imao i deset skokova.

Hild je u ovoj utakmici postao rekorder po tome što je za samo 296 utakmica stigao do brojke od 800 trojki i nadmašio je Stefa Karija koji je do 800 trojki došao posle 305 utakmica u NBA.

Sakramento je vodio tokom većeg dela meča i mada su Sparsi u jednom momentu na početku drugog poluvremena uspevali da se odbrane, a onda u napadu i da nadoknade minus i preokrenu, to nije potrajalo.

Kingsi su gubili sa 78:74 posle lepog zakucavanja Lunija Vokera, a onda je krenula serija "ljubičastih" 15:0.

Tri trojke uz još nekoliko pogodaka za dva, na sve to se dalekometnim hicem nadovezao i Bjelica i Sakramento je početkom četvrte deonice imao dvocifrenu razliku.

Tada je i rešio meč u svoju korist i upisao šestu pobedu u poslednjih osam utakmica, a treću uzastopnu.

I Sakramento i San Antonio se i dalje nadaju plej-ofu Zapada, mada te nade i nisu tako jake. Kraljevi imaju 21 pobedu i 31 poraz i 12. su na tabeli, dok je San Antonio sa 22 pobede i 30 poraza na desetom mestu.

Osmoplasirana ekipa Zapada Memfis Grizlisi imaju skor od 26 pobeda i 30 poraza. Do kraja regularnog dela sezone ima još vremena, ali Kingsi moraju da očuvaju ovakav momentum.