• 0

Dobre igre Bogdana i Jokića u pobedama Kingsa i Nagetsa

Srpski košarkaši imali su uspešno veče u NBA

• 0

Košarkaši Denvera nisu imali težak zadatak protiv Detroita pa su trijumfovali sa 115:98, a Nikola Jokić je prov na terenu nešto više od 28 minuta, što je malo manje od njegove standardne minutaže.

Ipak, uspeo je da ubaci 16 poena (5-8 iz igre, 5-5 penali) uz 5 skokova, 4 asistencije, 4 ukradene i 5 izgubljenih lopti., dok je najefikasniji bio Džaremi Grant sa 29 poena, a Džamal Marej 16 poena.

Za Pistonse je najbolji bio Vud sa 20 poena i 9 skokova, a 20 poena dao je i Derik Rouz (6-14 iz igre, 5ast).

Sakremento Kingsi su zabeležili važnu pobedu i to nad nekadašnjim šampionom Golden Stejtom i to u gostima sa 112:84.

Bogdan Bogdanović je odigrao 31 minut i ubacio 17 poena (6-10 iz igre), dok je Nemanja Bjelica kao starter postigao samo jedan poen (0-5 iz igre) za 27 minuta.

Kingse su predvodili Deron Foks i Harison Barns sa po 21 poenom., dok je Badi Hild dao 19. Kod Golden Stejta Markiz Kris je bio najefikasniji sa 21 poenom i 10 skokova. Alen Smailagić nije ulazio u igru.

Sve vreme su Kingsi kontrolisali rezultat, šut za tri bolje ih je služio nego suparnike i lako su došli do 24. trijumfa, uz 33 poraza. Sa druge strane, Voriorsi imaju najgori skor u ligi sa 12 pobeda i 46 poraza.