Jokić protiv Toronta šutnuo na koš samo jednom: Srbin imao dva poena pred plej-of Nagetsa

Loša forma Nagetsa ili se samo baš štede?

• 1
Denver Nagets - Toronto Reptors

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od vladajućih šampiona NBA lige, ekipe Toronto Reptorsa sa 117:109 u petak uveče u Dizni svetu u Orlandu na Floridi.

Centar Denvera Nikola Jokić je odigrao svega deset minuta jer su Nagetsi već obezbedili mesto u plej-ofu pa sada odmaraju neke ključne igrače.

Za deset minuta Jokić je ubacio svega dva poena iz jednog jedinog šuta ka košu i imao je jedan skok i dve asistencije.

Pi Džej Dozijer je u Denveru bio najistaknutiji sa 20 poena i osam asistencija, dok su po deset ubacili Mejson Plamli i Pol Milsap, a Džamal Marej 11.

Kod pobednika je prednjačio Stenli Džonson sa 23 poena, a jedan manje je ubacio Pol Votson.

Denver je samo u prvoj četvrtini bio konkurentan rival Torontu koji je posle koša Džamala Mareja za 25:23 počeo da posustaje.

Reptorsi su poenima Krisa Bušera, Terensa Dejvisa i Stenlija Džonsona odmakli na +8 i posle 12 minuta je bilo 31:23.

Ta prednost je postala dvocfirena trojkom Malkolma Milera na početku druge deonice, a Toronto je tokom druge četvrtine uglavnom čuvao prednost od 13 poena, sve dok se nisu razigrali Pi Džej Dozijer i Tori Krejg.

Oni su dalekometnim hicima približili Denver na 46:41 sredinom drugog perioda, ali je Toronto vrlo brzo povratio kontrolu i na dva i po minuta pre kraja poluvremena opet bio u dvocifrenom plusu.

U nastavku je spomenuti Džonson postigao 19 od svoja 23 poena i on je bio glavni razlog što je Toronto stvorio ključnu prednost u četvrtoj četvrtini.

Tada je trojkama i koševima pogurao Toronto da odbije nalet Denvera koji je prišao na -4 i od sredine poslednje deonice dileme više nije bilo po pitanju pobednika.

Denveru je ovo peti poraz u osam utakmica u "mehuru" u Orlandu, dok su Reptorsi izgubili samo jednu od osam utakmica.

U drugoj utakmici odigranoj u petak uveče Indijana Pejsersi su pobedili Majami Hit sa 109:92. Najefikasniji je kod pobednika bio Dag Mekdermot sa 23 poena, koliko je u Majamiju imao Kendrik Nan.