Partizan NBA partijom "pregazio" Veneciju za prvi trijumf u sezoni

Crno-beli ubedljivo pobedili italijanski tim u 2. kolu Evrokupa

• 82
Nikola Janković Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Partizana pobedili su italijansku Veneciju 95:73 u Hali sportova "Ranko Žeravica" u drugom kolu Evrokupa.

Crno-beli su ostvarli prvi trijumf u sezoni, a ekipa je odigrala mnogo bolje nego protiv Huventuda i Borca, naročito u drugom poluvremenu.

Tih 20 minuta ličili su na onaj moćni Partizan od prošle sezone.

U sledećem kolu Partizan gostuje Uniksu u Kazanju koji je pobedio Istanbul Bahčehšehir sa 89:88.

PARTIZAN - VENECIJA 95:73

(23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

PARTIZAN: Mika 8 (6sk), Miler-Mekintajer (18, 6 as), Zagorac 4, Pejdž 8, Dangubić 3, Gordić 3, Janković S 5, Jaramaz 17, Janković N 2, Tomas 22 (4-5 za dva 2-2 za tri 7-7 za 1), Trifunović, Mozli 6 (7sk) Trener: Vlado Šćepanović

VENECIJA: Kasarin 2, Stoun 3, Bramos 8, Tonut 8, Dej 5, De Nikolao, Vidmar 8, Čapel 9, Macola, Ćerela 8, Fotu 3, Vot 16. Trener: Valter de Rafaele

Partizan je odigrao pravo NBA poluvreme, odnosno treću i četvrtu četvrtinu i to je bio ključ ovog trijumfa.

Posle prvih 20 minuta (42:43) gde su crno-beli igrali dosta sporo i nerezonski i dozvolli su rivalu da ima prednost veći deo poluvremena desio se nestvaran preokret. Čovek koji je povukao ekipu bio je Rašon Tomas. U prvom poluvremenu samo 1 poen, a onda u nastavku za pet minuta 15 poena i to bez promašaja.

To je probudilo i Milera Mekintajera, koji je ubacio u šestu NBA brzinu i krenuo da vodi ekipu ka trijumfu.

Rašon Tomas Foto: MN Press

Od 44:47 za Veneciju u 22. minutu, Partizan je napravio seriju 31-11 i slomio rivala na 75:58 na kraju trećeg perioda. Mekintajer je delio lopte Tomas poentirao, Dangubić zakucavao, Zagorac skakao igrao odbranu, Pejdž je svojim ulaskom doneo novu dimenziju i trojkama podigao rezultat, pa su crno beli u 35. minutu imali plus 24 (86:62) Već tada je bilo jasno da je Partizan na pragu pobede.

Ali, osim napada, treba istaći i odbranu, koja je zapravo bila i ključni deo, jer je dala čvrstinu i samopouzdanje igračima koje su ispoljili na terenu i u napadu.

Crno-beli su primili samo 30 poena za drugo poluvreme.

William Mosley Foto: Marko Jovanović

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 95:73 KRAJ

35. MIN: 86:62 Ubedljivo vođstvo Partizana koji će gotovo sigurno da ostvari prvu pobedu, jer se ovo ne može izgubiti definitivno za pet minuta

31. MIN: 82:60 Kakva serija Partizana za minut su ubacili pet poena Molzli i Markus Pejdž i već je plus 22.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 75:58 Totalna rapsodija crno-belih dominiraju u svim elementima Miler Mekintajer nastavlja ono što je počeo Tomas.Partizan je ovu četvrtinu dobio 33-15

28.MIN: 71:56 Ubedljva prednost Partizana, slomili su Veneciju odbranom i zasutavili šut, a Tomas je pokrenuo "parni valjak" ka trijumfu. Realno, ovo ne bi trebalo da se ispusti, ali ima još da se igra.

26. MIN: 63:54 Serija Partizana se nastavlja, ovo je momenat kada može da se prelomi meč. Rašon Tomas je nezaustavljiv već je nanizao 15 poena za samo 8 minuta na parketu i pokrenuo je Partizan. Njegova statistika je impresivna  2-2 za dva 2.2 za tri i 5-5 slobodna bacanja.

KK Partizan - KK Borac Foto: Partizan NIS

24. MIN: 56:52 Konačno Partizan ubrzava igru u napadu, kretnje, blokovi, i to im donosi rezultat. Naravno, sve je kreće iz dobre odbrane. Razigrao se Rašon Tomas i sa pet poena vezanih doneo crno-belima prednost.

22. MIN: 44:47 Nastavlja se borba, Venecija se pokazala kao ozbiljan rival, bez obzitra što deluje da nema bolje igrače, igraju timskije.

II ČETVRTINA:

20.MIN: 42:43 Crno-beli su bolji u skoku, ali katastrofalno šutiraju (3-14 za tri poena ili 21,4 %) dok je venecija na odličnih 6-11 za tri poena. Tu je ključ rezultata. Takođe, jako slabo izvođenje bacanja  9-14 Partizana dovelo je da budu u egalu sa Venecijom. Jaramaz i Kodi Miler Mekintajer su najefikasniji sa po 10 poena.

18. MIN: 34:39 Venecija ima prvu osetniju prednost na meču, dosta grešaka u odbrani crno-belih.

15. MIN: 34:36 Partizan nikako da poveže redove, italijanski ti  kontroliše igru u ovom periodu.

12. MIN: 25:28 Venecija polako počinje da preuzima primat na meču.

I ČETVRTINA

10. MIN: 23:23 Partizan je imao kontrolu meča, vodio ali nema kontinuiteta u igri, brzo padaju, greše i gosti to koriste

6. MIN: 18:11 Partizan stiče prvi put osetniju prednost, bolja odbrana nego u prvih pet minuta meča. Ulazak Pejdža je prodrmao tim

5.MIN: 10:9 velika borba u Hali Sportova, Partizan je dobro počeo, ali gosti iz Venecije se ne predaju lako