≫

Partizan poražen u derbiju posle dva produžetka, Budućnost slavila uz zvuk sirene!

Danilo Nikolić junak Podgoričana

Košarkaški Partizana poraženi su od Budućnosti u derbiju 2. kola ABA lige, i to posle dva produžetka, rezultatom 101:99 (22:20, 24:21, 17:19, 15:18, 8:8, 15:13).

Junak trijumfa je centar Danilo Nikolić koji je uz zvuk sirene presudio Partizanu koji je samo nekoliko trenutaka ranije poveo sa 99:98 posle teškog šuta i trojke Kodija Milera-Mekintajera na 1.7 sekundi do kraja. Prethodno je i Nikola Ivanović bio precizan na 17 sekundi do kraja za 98:96 za Đetiće.

Budućnost je bila ta koja je vodila sve do ulaska u poslednju deonicu. Crno-beli su krajem trećem četvrtine gubili sa 10 poena razlike, da bi se serijom 16:0 "vratili iz mrtvih" i preuzeli vođstvo koje se nakratko istopilo na ulasku u poslednji minut meča.

Poenima Jaramaza sa penala Partizan je imao novo od 77:76 na pola minuta do kraja, da bi Danilo Nikolić iz ponovljenog napada pogodio "flouter" na četiri sekunde. Ipak, Vil Mozli je sa linije penala, na manje od dve sekunde do kraja, doneo izjednačenje crno-belima i produžetak - mada je u svojim rukama "imao" i pobedu.

A u dodatnih pet minuta smo videli igru nerava, veliki broj slobodnih bacanja, ali i novu dramu u poslednjih 60 sekundi. Budućnost je preko Nikolića sada stigla do izjednačenja na 36 sekundi do kraja (84:84), da bi Mika na 24 sekunde pogodio za 86:84. Apić je potom izjednačio na 86:86, ali je Jaramaz izgubio loptu u poslednjem napadu.

U drugom produžetku smo videli nešto drugačiju situaciju, jer je Budućnost bila ta koja je vodila - čak dva puta po četiri razlike. Kobs i Popović su vodili goste, dok je Miler-Mekintajer bio taj koji je držao domaćina u igri i sa šest poena izjednačio je na 90 sekundi do kraja (96:96). Ipak, ona njegova trojka je bila nedovoljna da se izbegne drugi poraz u ABA. Podsetimo, Partizan je u 1. kolu poražen od Borca takođe kod kuće.

Džastin Kobs je sa 27 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu. Pratio ga je Danilo Nikolić sa 21, Apić je imao 12, Ivanović i Rid po 11, dok je Edžim dodao 10. Ognjen Jaramaz je u redovima Partizana ubacio 24 poena i imao je sedam asistencija. Miler-Mekintajer je dodao 15, Zagorac i Mika po 12, dok su 10 dali Dangubić i Gordić.

Budućnost je sa dve trojke otvorila ovaj derbi regionalnog takmičenja, da bi u 5. minutu već imali najveću prednost u prvih 20 minuta (13:6).

Vezao je potom Erik Mika četiri poena, ali crno-beli nisu imali rešenje za Kobsa koji je bio najzaslužniji za 22:17 Podgoričana u poslednjem minutu. Amerikanac je ubacio 2+1 i svoj 12. poen, ali je Gordić uz zvuk sirene pogodio polaganje i dodatno bacanje koje je dobio (20:22).

KK PARTIZAN - BUDUCNOST Foto: ABA League/Partizan NIS

Crno-beli su u 12. minutu prvi put izjednačili na meču (27:27) posle trojke Pejdža i poena Gordića, ali je Apić bio taj koji je obeležio uvodne minute druge deonice. Ubacio je osam poena (4/4), ali je napravio i 3. ličnu grešku.

Budućnost je u 15. minutu opet imala +5, da bi Jaramaz sa pet vzanih poena ponovo izjednačio (33:33). U tim trenucima ruku je "namestio" i Šehović koji pogađa dve trojke za (33:39), dok je finiš prvog poluvremena ponovo pripao Kobsu. Najpre poeni sa penala, zatim i odlična finta i dvojka za 46:41 posle 20 minuta.

Tamo gde je stao Kobs, nastavio je Danilo Nikolić koji je u trećoj deonici ubacio 11 poena. U 22. minutu je to bilo 2+1 za tada najveću prednost od +8 (51:43), da bi gosti u 27. i 28. minutu imali +7.

Igrao se 29. minut kada je Apić bio precizan sa linije penala za prvu dvocifrenu prednost Đetića (63:53), ali su Gordić trojkom sa devet metara i Zagorac sa četiri poena smanjili prednost Budućnosti na 60:63 na kraju treće deonice.

Crno-beli su poslednju deonicu otvorili sjajnom odbranom što je rezultiralo i poenima na drugoj strani. Jaramaz je ubacio pet i po prvi put na meču doneo vođstvo svom timu. Igrao se 32. minut.

Imao je Partizan u dva navrata plus šest, ali se Budućnost vratila i u 39. minutu povela sa 75:76. Imali su gosti i 78:77 na četiri sekunde do kraja, da bi Nikolić faulirao Mozlija i poslao ga na liniju penala. Iako je imao dva šuta za pobedu, Partizanov centar ubacio je samo jedno za nastavak pomenute drame (78:78).

Partizan u narednom kolu igra protiv FMP-a u gostima, dok će Budućnost dočekati Borac koji u nedelju igra sa Crvenom zvezdom u Čačku.