≫

Partizan se "smrzao" u Rusiji na minus 23: Loša igra i novi poraz crno-belih u Evrokupu

Srpski klub nije uspeo da pruži jači otpor ruskom timu punom stranaca

KK Partizan - KK Borac Foto: Partizan NIS

Košarkaši Partizana doživeli su novi poraz u Evrokupu, ovoga puta vrlo ubedljivo na gostovanju u Kazanju od Uniksa 93:70 u 3. kolu A grupe.

Jako loše izdanje srpskog tima u Rusiji, gde osim početka meča, nijednom nije bio u dominantnom položaju. Slaba odbrana, loš skok i nepreciznost u napadu bili su ključ njihovog poraza.

Sledeći meč Partizan igra u Istanbulu protiv Bašahčehira.

UNIKS - PARTIZAN 93:70 (22:13, 15:19, 30:21, 26:17)

UNIKS: Braun 16, Kenan 23, Zabanov, Sergeev 3, Klimenko , Uzinski, Smit 13, Morgan 22, Razumov, Holand 16, Kolesnikov, Kaimakoglu,

PARTIZAN:  Mika 9, Miler Mekintajer 10, Zagorac 5, Pejdž 7, Dangubić 2, Gordić 4, Janković S. 10, Jaramaz 11, Veličković, Janković N. 12, Trifunović, Mozli.

Utakmica je rešena maltene u prvom poluvremenu, gde je Uniks imao i plus 13 u jednom momentu (28:15), a definitvno je prelomljenja u trećem periodu.

KK PARTIZAN - BUDUCNOST Foto: ABA League/Partizan NIS

Partizan je jako loše odigrao čitav meč posebno u odbrani gde je i uzrok poraza, jer nisu uspevali da pariraju u igri jedan na jedan sa rivalovom igračima.

Osim toga loša je bila realizacija u napadu samo 30 % za tri poena 7-23,  a za dva 47% 16-34. Imali su čak 17 izgubljenih lopti i čak 9 skokova manje od rivala 26-35.

Samo 10 timskih asistencija dovoljno govori o saradnji igrača, koji nisu mogli da se povežu u napadu.

Čak i mali bljesak krajem druge četvrtine kada su spustili prednost na samo pet razlike 37:32 bila je izgleda "labudova pesma"

Pošto nije išla odbrana čovek na čoveka Šćepanović je tražio zonsku odbranu 2:3 i 3:2 koja je dala rezultate.

Međutim, u nastavku meča zona se raspala, tačnije rival se prilagodio na odbranu 1:2:2 i šutevima sa distance, ali i iz reketa serijom 25:8 u prvih 6 minuta trećeg perioda, rešio meč na 62:40 u 26. minutu.

Partizan je uspevao nekako da se drži na minus 10 do samog kraja (81:67) a onda je Uniks sa nekoliko šuteva i trojki prelomio na 86:68 na dva minuta pre kraja.

Evrokup Grupa A

3. kolo:

Uniks - Partizan 93:70

Bašahčehir - Huventud 72:91

TOK MEČA:

4/4

40. min: 93:70 KRAJ

37. min: 77:61 Prava šteta što nisu uspeli da duže drže seriju, jer su crno-beli prišli na -10 71:61, ali je odmah usledio odgovor Uniksa od 6-0 za novih plus 16

34. min: 71:58 Ne može Partizan da spusti ispod 10 razlike, a bilo bi idalno ako bi uspeo bar do polovine četvrtine, jer bi onda imao šanse da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali i ako izgubi bolje je da izgubi sa manje razlike.

3/4

30. min: 67:53 Malo opšutanje igrača Uniksa, i ponovo zonska odbrana Partizana dala je rezultat pa crno-beli spuštaju prednost na minus 14

29. min: 67:47 Ne predaje se Partizan, pokušavaju promenama igrača i šutevima spolja da se vrate koliko toliko u meč.

26. min: 62:40 Ne staje Uniksova "mašina" nastavljaju da demoliraju Partizan sa svih strana i sada je plus 22 razlike. Sa ovakvom odbranom crno-beli nemaju šta da traže na ovom meču. Šćepanović ipak zove tajmaut. Za šest minuta ruski tim je nparvio seriju 25:8.

23. min: 51:36 Furiozna igra ruske ekipe koja ponovo trojkama podiže prednost najveću na meču. Nemaju rešenje u odbrani crno-beli na Holanda i Morgana. Prilagodili su se na zonsku odbranu 1-2-2 i lagano poentiraju. Bilo je očigledno da će se snaćči kad tad. U napadu Partizan je šutirao trojke 2-11

22. min: 44:34 Uniks kreće snažno u treći period i pravi seriju 7-2 za novo vođstvo od 10 razlike

2/4 37:32

20. min: 37:32 Partizan je ponovo stao u zonsku odbranu i tako zbunjuje protivničke igrače i to daje rezultat uspeli su da stignu prednost. Janković Nikola je povukao crno-bele i ubacio 10 poena, a prati ga Erik Mika sa 6. Crno-beli imaju 9 izgubljenih lopti, koliko i Uniks.

18. min: 32:22 Prilagodila se ekipa Uniksa na zonsku odbranu i Partizan se vratio na čovek na čoveka, ali to koriste Rusi i ponovo podižu dvocifrenu prednost.

15. min: 28:22 Šćepanović je morao da promeni nešto. Partizan je prešao na zonsku odbranu 2-3 i 3-2 i to je dalo rezultat u tri napada Uniksa su uspeli da odbrane i da iz kontranapada postignu šest poena.

13. min: 28:15 Uniks gazi Partizan i podiže prednost, jako loša odbrana crno-belih, a o napadu da se i ne govori, ne mogu da povežu dva dodavanja

11. min: 22:13 Počela je druga četvrtina.

1/4 22:13

10. min: 22:13 Uniks igra vrlo sigurno u napadu i ima jasnu ideju šta žele da urade, Partizan dosta greši u organizaciji.

7. min. 18:8 Partizan igra lošu odbranu i čovek na čoveka i timsku, a Uniks to koristi da laganim prodorima podigne prednost na plus 10

5. min: 15:8 Nova trojka Uniksa ponovo Kenan i osetnije vođstvo ruskog tima.

4. min: 10:6 Velika borba u Kazanju, Partizan je trojkom Jaramaza poveo, ali je Uniks uzvratio preko Kenana.

2. min: 3:0 Partizan počinje u petorci Erik Mika, Kodi Miler Mekintajer, Rade Zagorac, Stefan Janković i Ognjen Jaramaz, prve poene postiže Mika, a za njim i Miler Mekintajer.

Zanimljivo je da na tribinama ima navijača, ali trenutno nije potvrđeno koliko.