Mornar "gazi" u Evrokupu: Barani deklasirali Brešu, Budućnost pala u Malagi

• 1
Derik Nidam Foto: ABA League/Mornar/Media Pro

Košarkaši Mornara, koji su dobili specijalnu pozivnicu za Evrokup, pokazali su da će biti jedna od najozbiljnijih ekipa. Barani su ostvarili i drugu pobedu zaredom, ovoga puta na svom terenu.

Pobedili su Germani Brešu sa 95:76.

Mornar je posle prvih deset minuta imao čak +20, pošto je prvu četvrtinu dobio rezultatom 30:10.

Do kraja utakmice Breša nije uspela ni da se približi Mornaru, koji je nastavio da "rešeta" protivnike.

Marko Jeremić je bio najefikasnjji sa 14 košeava, Nemanja Vranješ, Derik Nidam i Keni Babrijel ubacili su po 11 poena, Luković Uroš 8, a Milko Bjelica 6.

Drugi crnogorski predstavnik Budućnost koja igra u istoj grupi poražena je od Unikahe u Malagi 91:87.