• 0

Kalinić odličan u porazu Valensije, CSKA "zacelio rane" posle šokantnog poraza od Zvezde

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su Valensiju u šestom kolu Evrolige kao domaćini sa 84:75

• 0

Veoma dobru partiju odigrao je Nikola Kalinić, koji je sa 15 poena bio najbolji u redovima Valensije, ali se protiv raspoloženih Vila Klajburna i Majka Džejmsa nije moglo.

Klajburn je imao 15, Džejms 17 poena, Darun Hilijard je imao 12, Joanes Vojtman 11, a Toko Šengelija deset. Nikola Milutinov je za 25 minuta ubacio samo tri uz osam skokova.

Osim Kalinića, u Valensiji je poenterski dvocifren bio još samo Luj Labejri sa deset poena, dok je Vanja Marinković ubacio sedam. Posle "klackalice" u prvoj četvrtini, CSKA u drugoj dolazi do osetnije prednosti. Trojke su tada vezali Sjemen Antonov i Majk Džejms, da bi Vojtman sa linije penala i Džejms još jednom dvojkom produžio seriju od 11:0 za 28:16.

Valensija je uspela da izjednači na 30:30 i da jednako brzo prospe taj nalet, jer je CSKA trojkom Džejmsa otišao na 42:32, da bi na poluvreme "Armejci" otišli sa plus devet.

U nastavku se Valensija držala tokom treće četvrtine na jednocifrenoj razlici, ali nikako nije mogla da pređe u vođstvo.

CSKA je tokom četvrte deonice ponovo vratio plus deset pogocima Vojtmana na četiri i po minuta pre kraja, a onda i Klajburna pred sam finiš meča posle čega povratka za Valensiju nije bilo.
Tim Dimitrisa Itudisa je tako, posle teškog poraza u produžetku od Crvene zvezde (86:84) uspeo da se vrati na pobednički kolosek.

Moskovljani su se pobedom popeli na sedmo mesto Evrolige sa po tri pobede i poraza, dok je Valensija petoplasirana sa tri pobede i dva poraza.

Da podsetimo, u meču Asvela i Žalgirisa, pobedili su Litvanci sa 83:74, a u četvrtak uveče se još igraju mečevi Makabija i Fenerbahčea, odnosno Real Madrida i Bajerna.