≫

Zvezdina demonstracija sile se nastavlja: Crveno-beli "pregazili" i Krku

Crveno-beli posle napornog gostovanja u Rusiji razbili slovenačku ekipu

• 45

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su svoju demonstraciju sile u ABA ligi. Ovoga puta u 5. kolu pregazili su Krku iz Novog Mesta  sa 88:62.

Slovenački tim je na dnu tabele sa samo jednom pobedom i sada četiri poraza, i nije predstavljao ozbiljnog rivala Evroligašu.

Najefikasniji su bili Ognjen Dobrić sa 14 poena, Volden je ubacio 13, O Brajant 11 i Lojd 10 poena.

Osim prvih 15 minuta kada su ekipe bile u egalu, Zvezda je uglavnom dominirala ostatak meča.

Uspela je da se prilagodi na odbranu Krke i na njihova udvajanja, kao i na njihovu čvrstu odbranu, koja je prekidala napade i slala igrače Zvezde na liniju slobodnih bacanja.

Utakmice nije bila lepa za gledanje, bez ritma sa dosta prekida i destrukcije igre od strane Krke, ali to je bila njihova taktika protiv moćnijeg rivala.

CRVENA ZVEZDA - KRKA 88:62

(18:15, 26:14, 23.17,21:16)

ZVEZDA: O Brajant 11 (6 sk), Ročesti 3, Hol 7,  Volden 13 (5 as), Lojd 10, Davidovac 9, Rit 3, Dobrić 14, Simonović 6, Jagodić Kuridža 8, Kuzmić 2, Teri 2

KRKA: Medved , Stergar 5, Jančar, Kampfor 9, Stipčević 3, Vrabac 13, Barić 9, Kosi , Škifić 11, Škedelj 3, Rebec 3, Vučetić 6

Ključni momenta meča je od 17. Do 20 minuta kada je Zvezda serijom 12-2 prelomila meč I otišla na 44:29 koliko je bilo na poluvremenu.

KK Crvena zcezda, Krka Foto: aba-liga.com

U nastavku meča viđen je isti scenario. Destrukcija igre od strane Krke, mnogo slobodnih bacanja za Zvezdu (šutirali su čak 38, a dali 32) koja je povećavala prednost do maksimalnih 30 u 36 minutu meča 80:50.

Najvažnije iz ove utakmice je da je Obradović imao priliku da rasporedi minutažu I da dovoljno odmori nosioce igre kako bi spremni dočekali meč sa Bajernom u Evroligi već petak 6. novembra.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

TOK MEČA.

4. Četvrtina

40. min: 88:62  KRAJ

35.min: 80:50 Podiže polako razliku srpski šampion i trenutno je plus 30. Obradović koristi priliku da odmori nosioce a da više minuta dobiju Ročesti i O Brajant kako bi se vratili u u formu što pre, jer skoro 8 meseci nisu igrali mečeve.

32.min: 73:46 Zvezda otvara poslednji period za dve trojke Dobrića (ukupno je dao 4) i dolazi dio najubedljivije prednosti na meču. Gosti polako posustaju.

3. četvrtina:

30 min: 67:45 Najveća prednost na dosadašnjoj utakmici. Ovde je maltene pobednik rešen, a zanimljivo je da je Zvezda dala čak 28 poena iz slobodnih bacanja

28. min: 62:43 Krka se opredelila na destrukciju napadačke igre Zvezde, ali joj to ne dalje mnogo rezultata jer su se crveno-beli prilagodili, što pokazuje i rezultat.

25. min: 58:41 Održava Zvezda plus 17 razlike iako se Krka bori i pokušava da poremeti napade crveno-belih, ali čak i kad se odbrane ne mogu tako lako da poentiraju.

22. min: 44:33 Nastavljena je utakmica, Krka postiže prve poene preko Vrabca koji je najefikasniji na meču sa 13 poena Zvezda bez poena skoro dva minuta.

Zvezda, MTS Krka Foto: aba-liga.com

2. četvrtina

20. min: 44:29 Sada već ubedljiva prednost domaćina od plus 15, na ovom meču koji maltene lomi utakmicu. Razigrala se Zvezdina mašinerija i Krku spasdava što je kraj poluvremena inače bi, da se još igra, Zvezda sigurno uvećala prednost. Volden je ubacio 9 poena, O Brajant 7, Lojd 6.

18. min: 38:25 Zvezda je uspela da uspostavi kontrolu u napadu, Džoni O Brajant je pokazao u par napada koliko će biti bitna karika. Nanizao je sedam poena za sedam minuta na terenu, a serija crveno-belih je 12-2.

17. min: 28:23 Krka je napravila seriju 5-0 i vratila se u egal, a onda je Zvezdin O Brajant dao svoje prve poene u ABA ligi i malo podigao prednost.

15. min: 26:18  Zvezda polako podiže svoju razliku, pre svega  pojačanom odbranom, ali i mnogo boljom organizacijom napada i rotacijom igrača drži se visok nivo igre

12. min: 21:15 Volden otvara četvrtinu sa trojkom i beleži svoj sedmi poen. Zvezda je krenula mnogo ofanzivnije u ovom periodu pogotovo u odbrani. Igrači Krke konstantno udvajaju udarne igle Zvezde Voldena i Lojda.

1. Četvrtina:

20. min: 18:15 Zvezda nikako da se odvoji na osetniju razliku, gosti su pročitali njihove opcije u napadu, a posebno se izdvaja Adin Vrabac bivši igrač Partizana sa 6 poena. Krka ne dozvoljava lake poene, faul je na svakom kontaktu sa loptom pod košem

18. min: 12:10 Krka uspeva da iskontroliše napad Zvezde, pritisak na plejmejkere i ukradene lopte dale su rezultat pa su uspeli da se vrate u egal.

5. min: 10:5 Zvezda je dominantnija pod košem pa forsira loptu na Kuzmića, ali ga često udvajaju. Ipak, Kuzmić uspeva da se snađe, a kad ga udvoje vrati povratni pas za šut za tri poena.

3. min: 5:0 Džordan Lojd kreće vrlo efikasno sa pet poena, dva bacanja i odmah trojkom

3. min: 0:0 Za sada bez poene ijedne ekipe, igra se brzo ali sa dosta grešaka