≫

Zvezda osetila moć Barselone: Crveno-beli bez šanse u Blaugrani

Crveno-beli nisu imali snage da se odupru svežijem i odmornijem rivalu

Nikola Mirotić, Dejan Davidovac Foto: Marko Jovanović

Posle fenomenalne pobede u Milanu, košarkaši Crvene zvezde  naleteli su na najbolju ekipu Evrolige Barselonu, koja ih je pobedila sa 76:65 u 10. kolu

Zvezda nijednom nije trijumfovala u Blaugrani, a ovo je bio peti poraz na gostovanju u ovom gradu.

Mirotić je dominirao sa 23 poena na ovom meču, Oriola je ubacio 12 poena, dok je Kalates imao 8 asistencija. Kod Zvezde su se istakli Davidovac sa 12, Rit i Teri sa po 9 poena.

Ova utakmica je maltene rešena još u prvoj četvrtini. Paklena odbrana Barselone, slab napad Zvezde i posle startnih 7:0 bilo je 19:6 posle 10 minuta igre. Bez obzira što je na kraju izvukla častan poraz, Zvezda je ceo meč bila u podređenom položaju.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 76:65

Hala: Blaugrana

(19:6, 20:16,22:22, 15:21)

BARSELONA: Dejvis 4, Hanga 3, Bolmaro 4, Smits 4, Ertel 2, Oriola 12, Abrines 3, Higins 7, Marzinez 2, Kurs 2, Mirotić 23, Kalates 10

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 5, O Brajant 5, Hol 8, Volden 7, Lojd 2, Davidovac 12, Lazić, Rit 9, Dobrić 8, Simonović, Jagodić Kuridža, Teri 9

Pokušala je Zvezda da odigra nešto u napadu, ali Barsina "teška artiljerija" predvođena Mirotićem, Higinsom, Ertelom i Kalateson vrlo je brzo razoružala srpskog šampioa.

Barselona je nastavila da diže razliku, Mirotić je bio nemilosrdan, pa je već na poluvremenu bilo plus 17 (39:22)

Nikola Mirotić, Branko Lazić Foto: Marko Jovanović

U nastavku igre Barselona je demonstrirala svoj kvalitet iako se Zvezda odlično borila i davala sve od sebe, ali "kaznena ekspedicija"

Šarunasa Jasikevičijusa je bila nezaustavljiva. Trojke, ulazi, igra pod košem, sve je funkcionisalo i već polovinom trećeg perioda bilo je plus 22 (46:26)

Ipak, nije se predala Zvezde, iskoristili su izlazak prve petorke Barselone i uspeli su da serijom poena smanje zaostatak na minus 12 (54:42)

Bio je to signal da zapnu jače i da daju sve od sebe. To su i uradili i rezultat je došao u 38. minutu kada su došli na 69:62, ali to je bilo sve što su uradili na ovom meču.

4/4

40. min: 76:65  kraj

38. min: 69:62 Pet vezanih poena Zvezde i Ročestija i sada je samo minus 7 što je dostižno jer ima dva i po minuta do kraja.

36. min: 68:57 Nije bila bliže rezultatski Zvezda u ovom meču, sem na početku, kad je bilo 7:0. Imaju priliku da spuste prednost.

34. min: 63:51 Ponovo serija dobrih minuta Zvezde koja pet dolazi do minus 12 i pokušava da spusti na manje od 10 i tako uvede meč u neizvesnost

32. min: 63:47 Počela je poslednja četvrtina, u kojoj Zvezda mora da pokuša da što skuplje proda svoju "kožu"

Duop Rit Printskrin: Sport klub

3/4

30. min: 61:44 Zvezda je uspela da nađe igru u napadu i dala je 22 poena u ovoj četvrtini, koliko je inače dala za prvo poluvreme. Imala je bljesak ali je kratko trajao i Barsa opet ima osetniju prednost.

28. min: 54:42 Vraća se Zvezda u meč, pre svega napadački. Kao da je popustila pažnja Barselone posle velikog vođstva, ša Duop Rit i Ognjen Dobrić nalaze put do koša. Dobrić vezuje dve trojke i ssmanjuje zaostatak na 12 poena.

26 min: 52:32 Bore se odlično košarkaši Zvezde, imaju voljni momenat, ali ne mogu u odbrani da nađu rešenje za igrače Barselone. Opasnost preti sa svih strana i teško je braniti akav tim. U napadu razigrao se Davidovac sa 11 poena. Mirotić briljira sa 20 poena do sada

23. min: 48:26 Moćno igra Barselona i ima već velikih 22 poena viška.

Nikola Mirotić Printskrin: Sport klub

2/4

20. min: 39:22 Probudila se malo Zvezda u napadu, ali i dalje ne uspeva da spusti ispod 10 poena minusa. Kori Volden je preuzeo odgovornost i trentno sam igra protiv Barse. Zvezda je žutirala 2-11 za tri poena i 6-14 za dva uz 11 izgubljenih lopti. Volden ima 7 poena, Davidovac 5.

18. min: 33:17 Ne može Zvezda ovde da se snađe, sa ovim atletama i vrhunskim igračima. Barsa igra veoma lako i efikasno, a sve im polazi iz odbrane

15. min: 25:10 Barselona je nemilosrdna u ovom duelu. Samo 10 poena Zvezde za 15 minuta, odbrana se drži nekako, ali napad je jako loš.

13. min: 23:8 Ništa bolje nije Zvezda počela ni drugu četvrtinu samo dva poena za tri minuta i Barsa ima veliku prednost.

Barselona Zvezda Printskrin: Sportklub

1/4

10. min: 19:6 Zvezda ima čak 7 izgubljenih lopti, jako loša četvrtina napadački ali i odbrambeno, ali Barselona je stvarno moćna. Paklena odbrana je neprelazna.

8. min: 15:6 Zvezda polako probija defanzivu Barse i dolazi do poena iz igre i iz reketa, ali je i dalje slaba u defanzivi i ima zasotatak od 9 poena,

5. min: 10:2 Osetnija prednost Barselone, Mirotić nezaustavljiv sa 8 poena.

5. min: 7:2 Prvi poeni Zvezde tek u petom minutu, Teri je uhvatio skok u napadu i zakucao.

4. min: 7:0 Za sada nefikasan početak meča dosta promašaja sa obe strane i grešaka, ali Barselona igra jaku odbranu i Zvezda ne može do koša.