Panter trojkom uz faul izborio produžetak: Bivši bek Zvezde odličan u pobedi Olimpije

Drama u Izraelu

• 0

Košarkaši Olimpije iz Milana pobedili su Makabi iz Tel Aviva u meču 11. kola Evrolige posle produžetka sa 86:85, dok je Baskonija slavila protiv Olimpijakosa sa 90:76

Makabi je na svom terenu u Menora Mivtakim areni poražen košem Malkolma Dilejnija u poslednjim trenucima utakmice.

Najefikasniji je kod pobednika bio Kevin Panter sa 18 poena, pratio ga je Dilejni sa 16, Šavon Šilds je imao 14, a Kajl Hajns 12.

Serhio Rodrigez je ubacio deset uz pet asistencija, dok je Šilds imao 11 skokova. Vladimir Micov je imao šest poena. U Makabiju su se sa po 17 poena istakli Ilajdža Brajant i Skoti Vilbekin, dok je Otelo Hanter ubacio 14.

Makabi je od starta gradio osetniju prednost, koju je Olimpija nekako uspela da zadrži na šest, sedam poena, sve do tri minuta pre kraja prve četvrtine.

Ćaćo Rodrigez je pogodio koš za 15:15, dva minuta pre kraja, ali je Makabi posle deset minuta imao plus dva i 20:18.

Olimpija je za tri poslednja minuta prvog poluvremena napravila seriju 15:0 da bi na pauzu otišla sa 46:35.

Makabi je tu prednost sveo na šest poena posle trideset minuta, da bi u završnici Kevin Panter trojkom i slobodnim bacanjem morao da vadi fleke i izjednači na 70:70 posle 40 minuta.

U dodatnih pet minuta je Džef Bruks pokrenuo Olimpiju, a Malkolm Dilejni i Serhio Rodrigez trojkama održali napetost sve do pogotka Dilejnija za dva u teško izvojevanoj pobedi, petoj za osmoplasirani Milano ove sezone. Makabi je sa svega tri pobede i osam poraza na 15. mestu Evrolige.

Što se tiče meča Olimpijakosa i Baskonije, on je bio manje dramatičan i rešen je praktično u drugoj četvrtini.

Tada je španski klub otišao na 22 razlike u odnosu na grčki, poveo je 43:21 trojkom Ahile Polonare i povratka za Atinjane nije bilo.

Do kraja treće četvrtine spustili su zaostatak na devet poena i 67:58, ali energiju za potpuni preokret nisu imali.

Najefikasniji su u Olimpijakosu bili Kostas Slukas i Jorgos Printezis sa po 15 poena, dok su po 12 ubacili Šakil Mekisik i Hasan Martin.

U Baskoniji je Zoran Dragić "vodio kolo" sa 18 poena, Pijerija Henri je imao 17, a Polonara 14.