Partizan obezbedio TOP 16 fazu Evrokupa: Crno-beli na "krilima" Tomasa srušili Bahčešehir

Pobeda je bila imperativ da bi se ostvario cilj

• 48
KK Partizan - KK Bahčešehir Foto: MN Press

Košarkaši Partizana pobedili su važnom meču  u 9. kolu Evrokupa turski Bahčešehir sa 88:75.

Crno-beli sada imaju skor 5-3, dok turski predstavnik ima jednu pobedu i osam poraza i nema šanse za prolaz dalje.

Partizan je obedzbedio plasman u TOP 16  jer beži Veneciji čak tri pobede na dva kola pre kraja regularnog dela.

PARTIZAN - BAHČEŠEHIR 88:75

(25:17, 17:20, 17:21, 29:17)

PARTIZAN: Mika, Mekintajet 17 (5 as) Zagorac 8, Pejdć 10, Dangubić 7, Gordić 2, Jaramaz 6. Veličković 5, Janković 12, Tomas 18 (6sk)

Trifunović, Mozli 4.

BAHČEŠEHIR:Džamal 5, Robinson 9, Ozdemir, Onsel 8, Grin 25, Kilicli, Jildizli 6, Akjazili 10, Ovens 5, Oldridž , Jilmaz 7

Junak meča bio je Rašon Tomas koji je ubacio 10 poena u poslednjoj četvrtini i to kod egal rezultata od čega dve bitne trojke čime je prelomio meč.

Partizan je tokom meča dva puta imao prednost i po 10 poena razlike, ali je na kraju morao da strepi za pobedu. Tomas je meč završio sa 18 poena i 6 skokova, dok je Mekintajer dodao 17 koševa uz 5 dodavanja.

RED STAR DS

Utakmica je odlučena u poslednja četiri minuta. Rezultat je bio 71:71, ali tada Mekintajer pogađa trojku, a posle dobre odbrane, Pejdž daje važan koš iz teške situacije za 76:71. Ipak, nije još bilo gotovo. Turski tim nastavlja da se bori i prilazi na 76:73 uvodi meč u dramu na 3 minuta do kraja.

Miler Mekintajer je fauliran na šutu za tri poena, ali daje samo dva bacanja, međutim Partizan se odlično brani, a zatim Tomas ubacuje trojku za 81:73 čime je definitivno prelomio meč.

Prethodno je Tomas na početku poslednje četvrtine povukao ekipu sa pet vezanih poena za 64:60 i celu četvrtinu je on izvukao uz Mekintajera.

Inače, odigrao je Partizan sa prilično dosta oscilacija. Imali su prednost na startu meča 25:17, a onda i u trećem periodu 56:46, ali su ih olako ispustili.

Međutim, isplivao je inividualni kvalitet Tomasa i Mekintajera kada je bilo najpotrebnije.

Sledeći meč Partizan igra u Francuskoj protiv Burga 15. decembra a posle toga onaj zaostali meč sa Venecijom. Trenutno su četvrti na tabeli sa istim brojem pobeda kao i Burg i ako trijumfuju tamo sa, mogli bi i do trećeg mesta.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

TOK MEČA:

4/4

40. min: 88:75 KRAJ

39. min: 81:73 Trojka Tomasa izgleda lomi ovaj meč.

36. min: 76:71 Bitna trojka Mekintajera za vođstvo Partizana, a zatim i flouter Pejžda.

34. min: 67:69 Sistem toplo- hladno i dalje je u Partizanu, taman naprave tri dobre stvari, onda usledi pad i serija protivnika 9-3 za vođstvo turskog tima.

32. min: 64: 60 Energija Rašona Tomasa nosi Partizan u ovom trenutku, Snažno zakucavanje i dva plus jedna poen za minimalno vođstvo.

3/4

30. min: 59:58 Velika borba se vodi u Hali Sportova, a Bahčešehir se ne predaje.  Partizan mora da popravi realizaciju u poslednjih 10 minuta.

29.min: 56:55 Neverovatan pad Partizana, umesto da dotuku rivala kad su došli do 56:46, oni serijom grešaka u napadu vraćaju Turke u život, pre svega dozvolivši im lake šuteve za tri poena.

27. min: 53:46 Serija Partizana od 6-1 kojom vraćaju prednost.

26. min:  47:45 Ponovo pad u igri crno-belih, turski tim koristi ležernost u odbrani trojkama stiže prednost.

22. min: 44:37 Nastavlja se meč, Partouam drži prednost od sedam poena razlike.

2/4

20. minut: 42:37 - Partizan je ima pet poena viška na poluvremenu. Mogli su i više, ali šut Mekintajera uz zvuk sirene nije bioo precizan.

20. minut: 40:37 - Erik Grin pogađa trojku iz ponovljenog napada za Bahčešehir.

17. minut: 33:32 - Dangubić je pogodio trojku nešto ranije,d a bi Turci iz ponovljenog napada ponovo smanjili rezultat.

14. minut: 29:28 - Poveli su gosti psole ofanzivnog skoka, ali je Pejdž bio precizan na drugoj strani iz drugog napada.

13. minut: 27:26 - Dve vezane trojke Grina i Turci su sada stigli na samo pola koša razlike. Morao je Filipovski da traži tajm-aut.

RED STAR DS

1/4

10. min: 25:17 Imao je Partizan lepu prednost, ali je dozvolio dva šuta sa distance za smanjenje prednosti.

7. min: 19:11 Pokrenula se mašina Partizana ulaskom Tomasa i Pejdža i za tili čas su preokrenuli rezultat serijom 15-4. Pejdž je ubacio bitnu trojku , a zatim Tomas za dva poena, uključio se i Jaramaz i razlika je plus 8.

4.min: 2:7  Turski tim odbranom iznenadio crno-bele, dosta su brzi i pokretljivi, a u napadu lako dolaze do poena.

3. min: 2:2 Za sada dosta nefikasna utakmica na obe strane, sa dosta grešaka i izgubljenih lopti.