Odlična partija Micića u pobedi Efesa, Fener i Kokoškov vezali 5. pobedu u nizu, Kalinić dvocifren

Barselona bez problema slavila protiv Himkija - 87:75

• 2
vasilije micić Foto: MN Press

Evroliga se nastavlja ove nedelje utakmicama 19. kola, a Barselona je na otvaranju pobedila Himki kao gost sa 87:75. Katalonska ekipa je tako vezala drugi trijumf posle loše serije od tri uzastopna poraza.

Gosti su konstantno vodili tokom cele utakmice na krilima razigranih Kjurika i Higinsa koji su postigli po 18 poena, s tim da je ovaj prvi bio nepogrešiv sa linije za tri poena - 4/4.

Rolands Smits je ubacio 12, uz osam skokova, a Aleks Abrines 11. Nekadašnji košarkaš Partizana Leo Vesterman je proveo na parketu 16 minuta, ali nije postigao koš.

U redovima Himkija se ponovo istakao Aleksej Šved sa 23 poena, uz šest asistencija i tri skoka.

Anadolu Efes je pobedio Albu na svom terenu sa 84:76.

Turski tim je do desete pobede u sezoni došao posle velikog preokreta jer su Nemci u prvom pouvremenu imali i vođstvo od 12 poena razlike (42:30).

Značajan doprinos trijumfu imao je Vasilije Micić koji je bio jedan od najboljih na utakmici sa 15 poena i 8 asistencija.

Isti broj poena imao je i Adrijan Moerman, kao i Šejn Larkin, ali je on dugo bio bez poena kada se lomio meč i jedini koš u drugom poluvremenu ubacio je u poslednjem minutu.

U ekipi Albe najviše se istakao Grejndžer sa 17 poena, dok je Lamers dodao 14.

Slavio je ubedljivo i Fenerbahče koji je na svom terenu preslišao Baskoniju sa 96:76.

Tim Igora Kokoškova upisao je deveti trijumf u tom takmičenju i najavio uspon u borbi za mesto u top 8.

Fener je do trijumfa vodio Nando De Kolo sa čak 27 poena (4/7 za tri), Jan Veseli je dodao 17, Lorenzo Braun, a srpski reprezentativac Marko Gudurić devet sa tri pogođene trojke iz pet pokušaja.

Kod gostiju najefikasniji je bio Alek Piters sa 15 poena, a po 12 su dali Ahile Polonara i Zoran Dragić.

Nikola Kalinić je ubacio 15 poena za Valensiju u porazu svog tima od Olimpije u Milanu rezultatom 95:80, dok je Olimpijakos nakon produžetka savladao Makabi sa 89:87.