• 0

Bjelica prevario odbranu Detroita i pogodio za pobedu Sakramenta, Džejms prekinuo crni niz Lejkersa

Beli na 10 sekundi do kraja odveo Kingse na +3 i na taj način još jednom potvrdio da mora da igra

• 0

Nakon što tri meča nije igrao iz neobjašnjivih razloga, srpski košarkaš Nemanja Bjelica vratio se na teren u pobedi njegovog Sakramenta nad Detroitom rezultatom 110:107!

Bejlica je na parketu proveo 12 minuta i za to vreme je imao učinak od osam poena, četiri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Jedino je Džefrsi još dodao dva sa klupe, dok su ostali igrali više od Srbina i nisu se upisali u strelce.

Ono što vredi pomenuti jeste i to da je Bjelica na 10 sekundi do kraja meča nadmudrio odbranu Pistonsa, te je ostao sam i pogodio za 109:106. Grent je kasnije imao šut za produžetak, ali nije pogodio.

Dearon Foks je imao 27 poena i bio je najefikasniji kod Kingsa. Barns je dodao 21Bagli i Holms su imali po 19 s tim da je ovaj poslednji zabeležio i 17 skokova. Hild je sa 14 upotpunio "dvocifrenu" prvu petorku.

Džeremi Grent je za Detroit ubacio 30 poena, Bej i Smit su dodali po 17, Džekson je jedini bio još dvocifren sa 14, dok je Stjuart meč završio sa šest poena i 11 skokova.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza, pošto su u svom "Stejpls Centru" pobedili Portland rezultatom 102:93!

Lejkersi su do trijumfa došli najviše zahvaljujući sjajnoj odbrani u drugom poluvremenu, kao i napadačkim opcijama u trećoj četvrtini koju su dobili sa 31:19 i tako otišli na 85:76 pred početak četvrte.

Lebron Džejms je bio najzaslužniji za trijumf Lejkersa sa 28 poena, 11 skokova i sedam asistencija - ali i četiri ukradene lopte i tri blokade! Šruder je imao 22 poena, dok je Montrez Herel ubacio 17 i dodao još devet skokova.

Demijan Lilard je sa 35 poena bio najefikasnjni na celom meču. U prvoj deonici je ubacio 15, do poluvremena 24, da bi i on u nastavku bio "ukroćen." Trent je imao 19, Džons je ubacio 11 kao i Kanter koji je dodao 17 skokova.