≫

Jedan crni niz će biti prekinut: Olimpijakos čeka Zvezdu posle sedam vezanih poraza

Toliko imaju i Beograđani pred sudar sa Atinjanima

• 1
Vasilis Spanulis, KK Crvena zvezda - KK Olimpijakos

Ne ide Zvezdi, a ne ide bogami ni Olimpijakosu koji je, kao i tim Dejana Radonjića, u slobodnom padu što se tiče rezultata u Evroligi. Barcokasov tim poražen je i sedmi put zaredom, i to prilično ubedljivo od Baskonije rezultatom 91:66, pa su se izjednačili sa "beogradskom braćom" po broju mečeva u nizu bez pobede. Dakle, jedan crni niz biće prekinut već za dva dana u Pireju.

Sam rezultat iz Baskije najbolje govori o tome koliko je ovo bio meč Davida i Golijata.

Mada, prvih deset minuta meča nikako se nije se mogao naslutiti debakl gostiju koji su taj deo igre bili u vođstvu od šest poena. Međutim, usledio je potpuni krah Atinjana u drugoj deonici koji je Baskonija rešila sa 17 razlike!

Gosti su uspeli koliko toliko da uravnoteže odnos snaga u drugom poluvremenu, ipak ne i da istope razliku, a onda su nokautirani kao maljem u poslednjem periodu meča - 23:8!

Bila je ovo možda i poslednja utakmica Barcokasa na klupi ekipe, jer se već danima, nakon serije loših rezulata, spekuliše o njegovoj smeni.

Pomenimo i to da su najefikasniji kod Baskonije bili Luka Vildoza sa 19 poena i Rokas Gedraitis sa 18.

Kod Atinjana, Žan-Šarl je bio bolji od ostalih sa 15 poena.