Igokea odigrala za sebe i Partizan, Borac nemoćan protiv pretendenta na plej-of ABA lige

• 5
KK Igokea - KK Budućnost Foto: KK Igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Igokee rutinski su savladali Borac na svom parketu 101:78 u 22. kolu ABA lige i tako znatno sebi uvećali šanse da se nađu u plej-ofu regionalnog takmičenja.

Igokea sigurno nije mislila na to, ali svakako je napravila veliku uslugu Partizanu koji je sada na 8-13 i posle ove runde ima tri pobede i dve utakmice više od Borca koji je u zoni ispadanja.

Borili su se Čačani u prvom poluvremenu, nisu previše zaostajali za domaćinom, ni po efikasnosti, ali ni rezultatski, a onda su se u drugom delu igre totalno raspali.

Interesantno je da je Borac dao u čitavom drugom poluvremenu poena koliko i Igokea samo u drugoj četvrtini.

Najefikasniji igrač meča je bio Sanadze koji nije mogao sam gostujući kolektiv da pogura do boljeg rezultata, dok su u pobedničkom sastavu Karmajkl i Jovanović sa po 16 poena (Jovanović i 10 skokova) bili dovoljni da se zabetonira trijumf.

Igokea je sada na drugoj poziciji sa 17-4, ispred nje je Mornar sa 17-5 i utakmicom više, dok je iza nje Crvena zvezda sa 17-2 i dve utakmice manje.

Cedevita Olimpija je takođe ostvarila ubedljivu pobedu nad Zadrom 77:56 i nastavila trku za plej-of.

Ovo i odgovara Borcu, shodno tome da su Zadrani ostali na samo pobedu od čačanskog tima.

U redovima pobedničke ekipe, Braun je ubacio 20, Hopkins 15 i Murić 13 poena, dok je Vuković u gostujućem sastavu zabeležio dabl dabl sa 16 poena i 10 skokova.