Džaba Vasine čarolije i 29 poena u Madridu, Efes propustio priliku "čišćenje"

Real slavio u trećem meču posle preokreta 80:76

• 4
Vasilije Vasa Micić Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Reala uzvratili su udarac Efesu u trećoj utakmici top 8 faze Evrolige i smanjili rezultat na 1:2 u seriji. Madriđani su na svom parketu slavili sa 80:76 uz sjajnu rolu Serhija Ljulja koji je ubacio 20 poena.

Uspeli su izabranici Pabla Lasa da prežive i rafal Vaslilija Micića koji je zabeležio 29 koševa, tri skoka i šest asistencija. Njegove čarolije nisu pomogle gostima da stignu do treće pobede i "čišćenja"

Posle zaostatka od deset poena na poluvremenu domaćini su ubitačnom serijom od 32:18 u poslednjoj četvrtini stigli do trijumfa.

Pored Ljulja sa 20 poena u redovima Reala istakli su se i Abalde sa 11, odnosno Tajus i Garuba sa po 10 koševa.

Na drugoj strani Micića je solidno pratio samo Buboa sa 18 koševa.

Naredni 4. meč na programu je u četvrtak od 21 čas u Madridu.