≫

Bogdanovi "Jastrebovi" pali u Atlanti, Milvoki vratio brejk

Tim našeg košarkaša poražen je na svom terenu u trećem meču finala plej ofa istočne konferencije

• 7
Atlanta - Milvoki Foto: AP/Tanjug

Košarkaši Atlante nisu uspeli da iskoriste prednost domaćeg terena u seriji finala istočne konferencije, pošto je Milvoki slavio sa 113:102 u trećm meču finala.

Hoksi su imali priliku da na svom terenu ponovo povedu, ali "jeleni" su predvođeni Midltonom, sa 38 poena i 11 skokova, i Janisom Andetukompom sa 33 koša  i 11 skokova.

Kod Atlante srpski košarkaš Bogdan Bogdanović ubacio je 8 poena uz 3 skoka, a jedini koji se izdvojio bio je Tre Jang sa 35 koševa. Galinari je dodao 18 poena,a Džon Kolins 13.

Atlanta je započela utakmicu veoma dobro i povela je 25-10 sredinom prve četvrtine ispred veoma frenetične domaće publike. Jang je vodio svoj tim sa 17 poena u prvom poluvremenu. Ali Adetukompo je preuzeo kontrolu nad utakmicom u prvom poluvremenu ubacivši 16 poena da bi na poluvremenu doveo Milvoki do izjednačenja 56-56.

Tre Jang je nastavio sam da igra i ponovo doveo Atlantu do vođstva 70-63, ali onda se povredio i morao van igre i to ne na klupu već u svlačionicu. Nakon toga, Baksi su preuzeli kontrolu utakmice i vrlo brzo poveli sa 93:88 i na kraju priveli meč kraju.

Sledeća četvrta utakmica igra se u utorak u Atlanti.