≫

Splićani videli crveno-belu mašinu u Beogradu, Zvezda silovito krenula u odbranu ABA trona!

Radonjićev tim uz atraktivnu igru upisao premijernu pobedu u novoj sezoni

• 40

Startovala je i košarkaška sezona u Regionalnoj ligi, Cibona i Mornar su je otvorili duelom u Baru, a šampion Crvena zvezda je demonstrirala moć protiv Splita - 97:61 (22:16, 31:12, 22:13, 22:20).

Najefikasniji u domaćem timu bio je sjajni Nikola Ivanović sa 20 poena (indeks 35), bio je jedan od šestorice "dvocifrenih" u pobedničkoj ekipi koja je u svim parametrima igre nadvisila Dalmatince, u šutu, skoku, kombinatorici, energiji i kvalitetu koji je naravno "debelo" na strani Beograđana.

Crvena zvezda - Split (22:16, 31:12, 22:13, 22:20)

Crvena zvezda: Gušić 2, Lazarević 13, Volters 10, Mitrović 6, Kalinić 9, 6as, Holins 11, Simonović, Ivanović 20, 6sk, 6as, 4uk, Kuzmić 11, Cirbes 12, 6sk, popović 3.

Split: Perković, Perasović 4, Kedžo 9, Runjić 7, Žganec 1, Vuko 5, Čampara 10, Bajo 7, Džons 6, Meklin 7, Barič 5

KK Crvena zvezda - KK Split

Radonjić je za ovaj meč bio bez pomoći nekih od udarnih igrača, poput Lazića, Dobrića, Davidovca, Vajta, pa su u prvi plan iskočili neki novi aduti, oni od kojih se to i očekivalo, ali i oni drugi koji su večeras prijatno iznenadili.

Ovo poslednje se definitivno odnosi na povratnika iz FMP Železnika Stefana Lazarevića koji je utakmicu završio sa 13 poena, bez promašaja iz igre (3/3 za dva, 2/2 za tri, 1/1 sa penala) i pokazao da bi mogao biti jako oružje u Radonjićevim rukama u ovoj sezoni. Osim bogatog napadačkog repertoara Lazarević je opravdao epitet beskompromisnog defanzivca i kao takav se savršeno uklopio u mašineriju koja je samlela rivala u hali "Pionir".

Zvezda je već do poluvremena rešila pitanje pobednika, tad je već bilo 53:28.

Od tog momenta Radonjić je mogao da dozira najjače snage i da minutažu pruži onima čije vreme tek dolazi, pa su tako Zvezdini navijači videli debije Guše i Popovića, i prve poene obojice u dresu crveno-belih, kao idealan pečat na vrhunsku partiju i lepo zvezdaško veče.

Prednost zvezde retko je padala ispod 30 poena, nisu crveno-beli posustajali nijednog momenta što može da raduje sve u taboru šampiona pred nastavak sezone koja bi, ako se po jutru dan poznaje, mogla da bude još jedna od onih za pamćenje.

Zvezdinim navijačima su se u lepom svetlu predstavili i Amerikanci Holins (11p, 3/7 za tri) i Volters (10p, 2/2 za dva, 2/3 za tri), ali i centarski par Kuzmić-Cirbes sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Kuzmić je meč završio sa 11 poena, a Nemac sa poenom više.

Za prvi utisak, Zvezda je odradila odličan posao, kao zagrevanje za dva velika izazova u narednih sedam dana: evroligaško gostovanje u Turskoj Fenerbahčeu i Budućnost u 2. kolu ABA lige u Beogadu.

TOK MEČA

Crvena zvezda - Split

4/4

33. minut - Opao je ritam koji je nametnula Zvezda, pa Splićani dolaze do daha. Sada je 79:50. Radonjić u ovom momentu odmara udarne snage sa ovog meča, daje šansu Gušiću, Popoviću, Lazareviću koji je ostavio najbolji utisak. Vraća u međuvremenu Holinsa, Kalinića...

3/4 - 75:41

29. minut - Radonjić je u igru ubacio i dvojicu novajlija Nemanju Popovića i Marka Gušića, dobili su šansu u utakmici koja je praktično bila rešena još u prvom poluvremenu. Crveno-beli drže visoku prednost - 75:41.

27. minut - Blizu su košarkaši zvezde bili 40 razlike, međutim sada je distanca na 30 zahvaljujući nešto boljoj partiji gostiju, uz nekoliko praznog napada šampiona.

23. minut - Zvezda doslovce uništava goste, već je 63:28, nakon serije poena, uz trojku Holinsa, u povoju drugog poluvremena.

2/4 - 51:28

20. minuta - Ivanović predvodi domaće sa 11 poena, Lazarević ima 9, Volters i Cirbes po 8...

17. minut - Silovita je Zvezda večeras, Dalmatinci su se raspali, ne mogu da pariraju objektivno jačem rivalu. Cirbes je nanizao nekoliko lakih poena pod košem, trojku je pogodio Volters... Crveno-beli imaju ubedljivih 48:22!

14. minut - Već je "+19" za crveno-bele (39:20), Splićani su u nokdaunu pod naletom vrlo motivisanih i razigranih crveno-belih. Trojku je pogodio i Ivanović.

12. minut - Sve polazi od ruke Lazareviću, pogodio je iz teške pozicije, pod faulom, ubacio i dodatno bacanje - najefikasniji je akter meča sa 9 poena!

11. minut - Ide još jedna trojka Lazarevića, 2/2 ima Zvezdin izdanak koji je povučen iz FMP-a letos kao pojačanje. Zasad opravdava poverenje.

maik cirbes

1/4 - 22:16

10. minut - Ide trojka i iz ruke Stefana Lazarevića, ali Split prati uz odličnu partiju Kedža koji je već na 7 poena.

8. minut - Kontroliše zvezda igru i ritam, sjajna odbrana Simonovića donela je kontru Ivanovića i solo prodor za njegove prve zvanične poene u dresu Zvezde, za vođstvo 16:9.

5. minut - Dve trojke su pogodili domaći, Holins i Kalinić, Amerikanac se nameće kao prva napadačka violina večeras. Zvezda vodi 12:6.