Partizan osvojio Dalmaciju, slomio Split u 4/4, za perfektan start u ABA ligi

Crno-beli opravdali ulogu favorita

• 78

Košarkaši Partizana rešili su u svoju koristi i drugi gostujući meč u Dalmaciji, u 2. kolu ABA lige, savladali su Split rezultatom 69:59, za perfektan start u regionalnom takmičenju.

Podsetimo, prethodno su Beograđani pobedili i Zadar na ovoj mini turneji.

Crno-beli su i u ovom meču iskazali sijaset anomalija, slabosti, ali i dovoljno individualnog kvaliteta da ne dozvole senzacionalan ishod utakmice.

Zek Ledej je bio najbolji sa 15 poena (3/3 za tri) i 10 skokova. Podbacio je Amerikanac jedino sa linije penala (4/8) no i pored toga je ostavio najbolji utisak kod Obradovićevog tima. Uz njega, razliku je pravio i Alen Smailagić koji je obilato koristio problem sa penalima Splitovog Džoša Džonsa, te je dolazio do lakih poena iz drugog napada ili "odbojke".

Bivši NBA kadar je meč završio sa 12 poena i 13 skokova.

KK Split - KK Partizan Foto: Aba-liga.com/Split/Ivica Cavaka

Partizan je rezultatski imao kontrolu utakmice od njenog povoja pa do samog kraja, uz tek sporadične "prazne minute" koji će sigurno biti predmet dublje analize Obradovića i njegovih saradnika.

Imali su crno-beli i 17 poena razlike, međutim ne i dovoljno rutine da "slome" Splićane mnogo ranije, pa su ušli u probleme sredinom poslednjeg perioda.

Sa tri vezane trojke Perković je doveo Dalmatince u poziciju da se ponadaju i povoljnom rezultatu danas, na samo šest poena zaostatka, ujedno i koliko toliko popravio katastrofalne brojke domaćih u šutu za tri poena - 7/37 (poluvreme 1/21)!

Obradović je reagovao tajm-autom, konsolidovao ekipu koja je preko Madara i Mura odbila nalet Dalmatinaca, vratila distancu na 10 razlike, te uvela meč u miran finiš. Posle tih poena maltene do samog kraja je nastupilo poentersko zatišje, i jedni i drugi su uzaludno gađali, da bi tek Ledej, trojkom, stavio tačku i otklonio sve dileme oko pobednika, tada za "+13" razlike.

Vredi pomenuti ulogu sveže potpisanog Partizanovog Slovenca Glasa, koji je dobio minute da pokaže koliko ume, i ostavio sasvim solidan utisak - sa 7 poena (dve trojke).

Partizan nastavlja takmičenje sa skorom 2-0, a Split sa 0-2.

SPLIT – PARTIZAN 59:69 (15:17, 9:21, 19:15, 16:16)

SPLIT: Perković 17 (10-3 za tri), Kedžo 9, Runjić, Žganec 5 (11sk), Ukić 5, Vuko 3, Čampara, Bajo, Džons 6, Meklin 8, Barič 6.

PARTIZAN: Panter 7 (4as), Ledej 15 (11sk, 4as), Zagorac 6 (5sk), Avramović 4, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 12 (13sk, 5as), Miletić, Mur 9, Glas 7, Trifunović, Madar 7.